Сенцов написав лист кінопродюсерові Паленчук: Щоб зрозуміти про моє самопочуття, загугли: дистрофія, анемія, гіпоксія
Продюсер п'єси українського режисера Олега Сенцова "Номери" Анна Паленчук повідомила, що той не вірить, що зможе вийти з російської колонії, щоб брати участь у зйомках.
Продюсер п'єси українського режисера Олега Сенцова, який оголосив голодування в російській колонії, Анна Паленчук отримала від нього лист, у якому він розповів про своє самопочуття. Про це Паленчук написала на своїй сторінці у Facebook.
"Олег написав мені лист. "...Я взагалі не вірю, що мене до них випустять (мова йде про наші зйомки), чи взагалі це станеться. Щоб зрозуміти про моє самопочуття, загугли: дистрофія, анемія, гіпоксія", – передала вона слова режисера.
Паленчук додала, що на фотографії Сенцова з колонії в його палаті на ліжку видно старовинну книгу в товстій палітурці.
"Я запитала у своєму листі до нього. Він відповів, що це античний словник. Ще він читає зараз Набокова", – написала продюсер.
Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Себе до цього списку він не заніс.
7 серпня адвокат українця Дмитро Дінзе повідомив, що стан Сенцова погіршився: у нього анемія і проблеми із серцем. Адвокат додав, що режисер виступає проти переведення у цивільну лікарню, оскільки "завідувач реанімаційного відділення агресивно до нього ставиться і, найімовірніше за все, може лише нашкодити йому". За словами Дінзе, зараз у Сенцова третя, затяжна, криза, а четверту зазвичай супроводжує відмова органів.
21 серпня був 100-й день голодування Сенцова.
28 серпня колишній президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса запропонував висунути Сенцова на Нобелівську премію миру.