Шнобелівська премія з фізики дісталася вченому, який довів, що коти – рідина
Француз Марк-Антуан Фардін довів, що кішки можуть перебувати в твердому і рідкому стані одночасно, за що його ушанували Шнобелівською премією.
У четвер, 14 вересня, у США вручили Шнобелівську премію (Ig Nobel Prize) – нагороду за найбезглуздіші наукові досягнення та нестандартні ідеї. Список лауреатів оприлюднено на сайті премії.
Премія миру дісталася швейцарським дослідникам на чолі з Майло П’юеном із Цюріхського університету. Учені довели, що гра на музичному духовому інструменті австралійських аборигенів діджеріду допомагає позбутися хропіння і сприяє комфортному сну, значно зміцнюючи верхні дихальні шляхи.
Француз Марк-Антуан Фардін здобув премію в області фізики. Він довів, що кішки можуть перебувати в твердому і рідкому стані одночасно. Свою тезу він обґрунтував тим, що у рідкому стані речовина займає певний обсяг і набуває форми посудини, у якій міститься.
Шнобелем у сфері економіки вшанували австралійців Меттью Роклоффа і Ненсі Грір, які з’ясували, що контакт із живим крокодилом або іншою небезпечною твариною впливає на готовність людей грати в азартні ігри – вони стають схильними до вищих ставок.
Британцеві Джеймсу Хіткоуту дісталася премія в галузі анатомії. Він з'ясував, що після 30 років вуха людини збільшуються в розмірі приблизно на 2 мм кожне десятиліття.
Премію з медицини здобули французькі нейробіологи. Вони довели, що в мозку деяких людей є область, яка викликає огиду до запаху сиру.
Шнобелівська (Ігнобелівська, Антинобелівська) премія – пародія на престижну Нобелівську премію. Її вручають напередодні оголошення лауреатів Нобелівської премії "за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім задуматися". Премію заснував у 1991 році Марк Абрахамс та гумористичний журнал "Аннали неймовірних досліджень" з метою привернути увагу і викликати інтерес людей до науки, медицини та технологій.