Шотландський міністр назвав угоду щодо Brexit "кроком назад в уявне минуле"
Угода щодо Brexit, запропонована британським прем'єром Терезою Мей, не передбачає можливості для Шотландії залишатися частиною єдиного європейського ринку, зауважив шотландський міністр із конституційних відносин Майкл Рассел.
Шотландський міністр із конституційних відносин Майкл Рассел заявив у шотландському парламенті 15 листопада, що вважає неприйнятною угоду щодо виходу Великобританії з Євросоюзу, запропоновану прем'єром країни Терезою Мей. Про це повідомила прес-служба міністерства.
Рассел зазначив, що документ не дасть змоги Шотландії залишатися частиною єдиного європейського ринку. Політик заявив, що шотландський уряд працюватиме з іншими, щоб забезпечити кращу угоду.
"Brexit – це не краще майбутнє, це – крок назад в уявне минуле. Ми повинні визнати, що ця угода є неприйнятною для Шотландії та її громадян, і тому її не може підтримати цей уряд. Ця угода є неминучим результатом серії самонакладених драконівських червоних ліній. Зараз вона по суті мертва. Ми маємо знайти спосіб спільної роботи і забезпечити, щоб наша країна не зазнала невдачі внаслідок катастрофічного Brexit, але дала змогу процвітати, обравши інший шлях уперед", – сказав Рассел.
Він також заявив, що якщо угоду схвалять Брюссель і Лондон, до голосування в Палаті громад документ розглянуть у шотландському парламенті.
23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його підсумками, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Більшість жителів Шотландії хотіла залишитися у складі Євросоюзу. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей відкинула можливість проведення другого референдуму щодо Brexit.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого зберігатимуться торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.
За даними опитування Survation для мовника Channel 4, який опубліковано 6 листопада, британці не підтримали б Brexit у разі повторного голосування.
13 листопада представники Європейського союзу та Великобританії на "технічному рівні" після інтенсивних переговорів попередньо узгодили остаточний текст угоди щодо Brexit, повідомила BBC. Зокрема, сторони досягли попередньої домовленості щодо розв′язання проблеми кордону між Республікою Ірландія та Північною Ірландією.
14 листопада уряд Великобританії після п'ятигодинної дискусії, яка відбулася в закритому режимі, схвалив текст угоди про вихід країни з Європейського союзу.