Слава Рабінович: Відключенням від SWIFT Ірану Захід "привідкриває шторку" Росії, щоб показати, як воно буває G

Рабінович: У західної спільноти немає підстав, щоб запроваджувати такі радикальні санкції
Фото: Dmitry Raimov / Facebook

За агресію проти України Росію вже навряд чи відключать від міжнародної системи передання фінансової інформації SWIFT, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський фінансист і блогер Слава Рабінович.

Відключенням Ірану від фінансової системи SWIFT Захід демонструє Росії наслідки цієї санкції, однак найближчим часом навряд чи буде вводити проти РФ таке обмеження. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський фінансист і блогер Слава Рабінович.

"Відключенням від SWIFT Ірану Захід "привідкриває шторку" Росії, щоб показати, як воно буває. Інша річ, що на цьому етапі ймовірність відключення Росії від SWIFT нульова. Гаряча фаза війни РФ проти України була у 2014–2015 роках. Звичайно, злочинна активність Москви залишається і зараз, але це вже не можна порівнювати з тим самим Іловайськом, Дебальцевим чи МН17. Тоді відключення РФ від SWIFT мені видавалося реальнішим. Але його не відбулося. Мабуть, Захід віддав перевагу іншим санкціям. Річ у тому, що 2014 року сукупна заборгованість усіх російських компаній за своїми зобов'язаннями становила приблизно $750 млрд. Низка компаній, які випускали облігації, просто оголосила б про технічний дефолт. А значить, відключення Росії від SWIFT призвело б до світової фінансової кризи", – підкреслив Рабінович.

За його словами, зараз відключення РФ від SWIFT не становить для світової фінансової системи настільки серйозних ризиків, як 2014 року.

"Відключення Росії від SWIFT для світової фінансової системи зараз було б менш болісним, ніж 2014 року. Але з іншого боку, у західної спільноти немає підстав, щоб запроваджувати такі радикальні санкції. Принаймні, з точки зору українського питання. Тобто за агресію проти України Росію вже навряд чи відключать від SWIFT. Але путінське організоване злочинне угруповання (ОЗУ) досить винахідливе у своїх військових злочинах та актах міжнародного тероризму, тож відключення Росії від SWIFT за злочинного путінського режиму відкидати не можна. Адже п'ять років тому, в листопаді 2013 року, теж було неможливо спрогнозувати, що Путін і його ОЗУ здійснять протягом усього лише 12 наступних місяців", – резюмував Рабінович.

8 серпня 2018 року США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку у Великобританії. Конкретного списку санкцій влада США поки не опублікувала, але обмеження вводить на підставі американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон має припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння та експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.

У Державному департаменті США повідомляли, що до 6 листопада мають надати Конгресу доповідь про виконання Росією вимог у сфері хімічної і біологічної зброї, після чого почнуться консультації щодо нового пакета санкцій, які не матимуть часових обмежень.

Система SWIFT дає змогу банкам і компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків усередині Росії є інші способи роботи, проте міжнародні транзакції без SWIFT неможливі.