Сьогодні США виходять із договору про ракети середньої та малої дальності
Німеччина закликала не допустити нової гонки ядерних озброєнь у світі у зв'язку із припиненням дії договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності між США і Росією.
Сьогодні США офіційно виходять із російсько-американського договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив про необхідність запобігти новій гонці ядерних озброєнь у світі, повідомляє "Німецька хвиля".
Берлін шкодує через те, що Росія не виконала необхідних умов для збереження ДРСМД, підкреслив Маас.
США оголосили про намір припинити виконання підписаного в 1987 році ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань понад 500 км.
4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах ДРСМД. У Кремлі заявили, що вихід США з договору може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.
1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності за шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилаті ракети 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.
2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія.
4 березня він підписав указ, згідно з яким Росія припиняє виконання ДРСМД.
25 червня Столтенберг заявив, що Росія має до 2 серпня знищити свої ракети 9М729. За його словами, відповідь НАТО у разі, якщо Росія не виконає договір, буде "оборонною, виваженою і скоординованою". "Ми не маємо наміру розміщувати нові ядерні ракети наземного базування в Європі. Ми не хочемо нової гонки озброєнь. Але оскільки Росія розгортає нові ракети, ми повинні зробити так, щоб наше стримування та захист залишалися ефективними", – сказав генсек НАТО.
3 липня Путін підписав закон про припинення ДРСМД, того ж дня документ набув чинності.