Сотні російських ботів у соцмережах ведуть кампанію на підтримку проросійської партії "Альтернатива для Німеччини" – ЗМІ
До сьогоднішніх виборів у Бундестаг у Німеччині в соціальних мережах активізувалися боти, які ведуть кампанію на підтримку націоналістичної партії "Альтернатива для Німеччини". Багато ботів пов'язані з Росією, повідомляє німецьке видання Bild.
Німецьке видання Bild повідомляє, що сотні ботів у Twitter ведуть кампанію на підтримку ультраправої націоналістичної проросійської партії "Альтернатива для Німеччини". Багато ботів мають стосунок до Росії.
23 вересня користувач Twitter Renate Biller написав повідомлення: "Якщо вони залишаться при владі, то через п'ять років буде громадянська війна".
"На перший погляд, нічого особливого, проте обліковий запис, відкритий всього кілька днів тому, налічує лише 16 читачів. Однак прихильники "Альтернативи для Німеччини" всього за 12 годин 641 раз ретвітнули повідомлення і 643 рази його лайкнули – неприродно багато для такого маловідомого облікового запису", – пише Bild.
Раніше багато хто з них поширював рекламу нерухомості та автомобілів у Росії, новини про події у РФ, наприклад, про лідера російської опозиції Олексія Навального. Тепер вони раптом усі виступили на підтримку "Альтернативи для Німеччини", звертає увагу видання.
Дослідницький центр DFRLab з'ясував, що стійке поширення повідомлень правої тематики дає змогу припустити, що "ботами керує або прихильник "Альтернативи для Німеччини", або партія заплатила російській бот-мережі за поширення повідомлень", повідомляє Bild.
До сьогоднішніх виборів у Бундестаг партія "Альтернатива для Німеччини" була представлена в 10-ти з 16 німецьких земельних парламентів, однак не має представників у федеральному парламенті.
Дослідження Оксфордського університету показало, що більшість ботів у Німеччині працює на "Альтернативу для Німеччини".
Сьогодні в Німеччині проходить голосування на виборах у Бундестаг.
Загалом у виборах в Бундестаг бере участь 42 партії: "Християнсько-демократичний союз" (ХДС), "Християнсько-соціальний союз" (ХСС), Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), "Альтернатива для Німеччини", "Ліва", "Зелені" та інші. Прохідний бар'єр становить 5%.