У Білорусі закрили справу проти журналістів, яких обвинувачували у крадіжці інформації в агентства БЕЛТА

30 листопада головреду порталу TUT.BY Золотовій було відмовлено у задоволенні клопотання про припинення кримінального переслідування у "справі БЕЛТА"

Фото: tut.by

На цей момент єдиною обвинуваченою у "справі БЕЛТА" залишається головний редактор порталу TUT.BY Марина Золотова.

Влада Білорусі припинила переслідування більшості незалежних журналістів, які проходили у справі про крадіжки контенту в державних ЗМІ, повідомляє агентство "БелаПАН".

29 листопада припинили кримінальну справу стосовно головного редактора агентства "БелаПАН" Ірини Левшиної. Вона заплатила адміністративний штраф у розмірі 735 білоруських рублів ($345). Їй також довелося покрити збитки в розмірі 12 тис. рублів ($5,6 тис.). Після цього з Левшиної зняли підписку про невиїзд і дозволили виїжджати за кордон. Їй повернули жорсткі диски, вилучені під час обшуків удома і в редакції.

До Левшиної від переслідування звільнили ще 13 журналістів, що компенсували збитки на суми від 3 до 17 тис. білоруських рублів (від $1,4 до $8 тис.).

На цей момент єдиною обвинуваченою у "справі БЕЛТА" залишається головний редактор порталу TUT.BY Марина Золотова, повідомляє TUT.BY. Їй висунули обвинувачення за ч. 2 ст. 425 КК (бездіяльність посадової особи). Санкції цієї статті передбачають покарання від штрафу до п'яти років позбавлення волі.

Найбільшу за останні роки справу проти незалежних білоруських журналістів розпочали 7 серпня 2018 року з обшуків у редакціях сайта TUT.BY, агентства "БелаПАН", ще кількох ЗМІ й у будинках їхніх співробітників. Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальну справу проти журналістів за ч. 2 ст. 349 (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, вчинений з іншої особистої зацікавленості, що спричинило заподіяння істотної шкоди) Кримінального кодексу Республіки Білорусь.

Підставою для порушення кримінальної справи стало повідомлення державного агентства БЕЛТА про збої під час доступу до платної підписки на послуги. Платна підписка БЕЛТА коштує 612 білоруських руб. на місяць ($287). TUT.BY і "БелаПАН" її не мали. За словами журналістів, вони брали інформацію, опубліковану у відкритому доступі на сайті БЕЛТА.

7 серпня прес-секретар міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз заявив, що затримання журналістів не має стосунку до свободи слова у країні.