США дозволять переслідування в американських судах іноземних компаній на Кубі – Помпео
Адміністрація президента США Дональда Трампа зніме мораторій із закону, що дозволяє подавати в американські суди на інвесторів, які вкладають гроші в конфісковане Кубою майно, повідомив державний секретар США Майк Помпео.
Адміністрація президента США Дональда Трампа скасує мораторій на дію закону, що дозволяє подавати позови проти іноземних компаній, які використовують майно, експропрійоване Компартією Куби в американських громадян або підприємств. Про це 17 квітня повідомив глава Державного департаменту США Майк Помпео.
"Адміністрація Трампа більше не зупиняє дії розділу III закону про Libertad, який набуває чинності 2 травня. Право на подання позову, відповідно до розділу III закону про Libertad, буде реалізовано в повному обсязі. Це означає шанс на справедливість для кубинських американців", – підкреслив Помпео.
"Закон про свободу і демократичну солідарність на Кубі" (Libertad), спрямований проти уряду Фіделя Кастро, Конгрес ухвалив у 1996 році, його ввів в дію 42-й президент США Білл Клінтон.
Його було засуджено Радою Європи, Європейським союзом, Великобританією, Канадою, Мексикою, Бразилією, Аргентиною та іншими союзниками США, які підтримують торговельні відносини з Кубою. Уряди стверджували, що закон суперечить духу міжнародного права і суверенітету.
Розділ III закону Libertad дозволяє громадянам США, які висувають претензії на конфісковане майно на Кубі, подавати позови в суди США. Закон надає президенту повноваження припиняти судові позови на строк до шести місяців, якщо це необхідно відповідно до національних інтересів США і прискорить перехід до демократії на Кубі.
Президенти Білл Клінтон, Джордж Буш, Барак Обама і Дональд Трамп підписували відмову від виконання частини положень цього закону.