США, Франція, Німеччина й Великобританія засудили Іран за запуск ракети-носія
Іранська програма з розроблення балістичних ракет дестабілізує ситуацію в регіоні, ідеться в спільній заяві США, Франції, Німеччини й Великобританії.
Франція, Німеччина, Великобританія та США засудили запуск Іраном ракети-носія власного виробництва Simorgh, ідеться в спільній заяві чотирьох країн, опублікованій на сайті Держдепартаменту США.
"Запуском ракети Simorgh 27 липня Іран знову продемонстрував активність, несумісну з резолюцією Ради Безпеки ООН 2231. Ми засуджуємо цю акцію", – ідеться в заяві.
Резолюція Радбезу ООН закликає Іран не вчиняти дій, пов'язаних із запуском балістичних ракет. Водночас у розробленні космічних ракет-носіїв використовують технології, пов'язані з розробленням і проектуванням балістичних ракет, зокрема міжконтинентальних.
Країни підкреслили, що іранська програма з розроблення балістичних ракет дестабілізує ситуацію в регіоні.
"Ми закликаємо Іран не проводити жодних подальших запусків балістичних ракет і пов'язаних із ними видів діяльності. Ми звертаємося до Генерального секретаря ООН з нашою стурбованістю. Уряди Франції, Німеччини та Сполученого Королівства обговорюють ці питання на двосторонній основі з Іраном і висловлюють свою стурбованість", – ідеться в заяві.
У зв'язку із запуском ракети-носія Simorgh міністерство фінансів США ввело нові санкції проти Ірану.
Міністр фінансів Стівен Мнучин підкреслив, що санкції посилені у відповідь на провокаційні дії Ірану, включно із запуском 27 липня ракети-носія, новими ракетними випробуваннями й підтримкою ракетних ударів єменських повстанців-хутсі із Саудівської Аравії.
Міністерство фінансів США вводило додаткові санкції щодо Ірану в лютому й травні цього року.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.
Через 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять свою дію.