США і Білорусь ухвалили рішення про відновлення дипломатичних відносин на рівні послів
Із 2008 року дипмісії США в Мінську та Республіки Білорусь у Вашингтоні працюють без послів. На зустрічі білоруського президента Олександра Лукашенка із заступником державного секретаря США з політичних питань Девідом Гейлом досягнуто домовленості про обмін послами.
США і Білорусь ухвалили рішення про поновлення дипломатичного представництва на рівні послів. Про це 17 вересня заявив заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Гейл на зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, повідомляє БЕЛТА.
Гейл назвав домовленість "важливим історичним моментом двосторонніх відносин", а ситуацію, за якої дипмісії працювали без повноцінних керівників, – неприродною.
За словами заступника держсекретаря, Штатам "дуже дорогий цей регіон" і вони підтримують суверенітет і незалежність Білорусі.
Лукашенко висловив задоволення досягнутою угодою, що стало, на його думку, свідченням того, що "США нарешті звернули увагу не тільки на Європу загалом, але й на Білорусь". Інтерес Вашингтона до східноєвропейського регіону "обнадіює", додав білоруський лідер.
У 2008 році білоруського посла було відкликано з Вашингтона на знак протесту проти економічних санкцій, уведених адміністрацією президента Джорджа Буша – молодшого. Услід за цим на вимогу Білорусі Мінськ покинув посол США.
Американське посольство в Мінську функціонувало у скороченому складі. Спочатку було встановлений ліміт п'ять дипломатів, потім його збільшили до 10. 10 січня 2019 року міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей поінформував Державний департамент США про скасування обмежень на кількість американських дипломатів, які можуть перебувати в Мінську.