США можуть скоротити військові місії по всьому світу й зосередитися на протистоянні Росії та Китаю – The New York Times
Міністр оборони США Марк Еспер оцінює можливість значного скорочення або навіть повного виведення американських військових із Західної Африки як перший крок у глобальній передислокації військ, повідомили джерела The New York Times.
Сполучені Штати розглядають можливість скорочення кількості військових місій, які ведуть боротьбу з терористичними організаціями по всьому світу, щоб зосередитися на протистоянні Росії та Китаю, повідомила 24 грудня американська газета The New York Times із посиланням на джерела.
Як розповіли співрозмовники, міністр оборони США Марк Еспер оцінює можливість значного скорочення або навіть повного виведення американських військових із Західної Африки як перший крок у глобальній передислокації військ. У січні Вашингтон може відмовитися від бази в Нігері і припинити допомогу французьким військам, які ведуть бойові дії проти бойовиків у Малі, Нігері та Буркіна-Фасо.
Джерела додали, що після Африки може відбутися виведення військ із Латинської Америки, а також скорочення чисельності контингенту в Іраку й Афганістані.
У Пентагоні тривають відповідні дискусії, водночас питання поки що не винесли на обговорення в Конгрес США.
Видання також зазначає, що запропоноване міністерством оборони США скорочення чисельності військ у Західній Африці йде наперекір ініціативі Держдепартаменту щодо боротьби з ІДІЛ у цьому регіоні.
На сьогодні приблизно 200 тис. американських військовослужбовців служить за кордоном, зазначає The New York Times.
У письмовій доповіді глави Національної розвідки США Дена Коутса, оприлюдненій у січні 2019 року, було зазначено, що Росія й Китай розширюють свою співпрацю з метою створити противагу Сполученим Штатам на міжнародному рівні.
У січні 2018 року міністерство оборони США опублікувало нову стратегію національної оборони, у якій Росію і Китай названо військовими опонентами Сполучених Штатів та їхніх союзників. Пентагон вважає, що Москва й Пекін прагнуть скасувати міжнародний порядок, який склався з часів Другої світової війни.