США не братимуть участі у воєнній операції Туреччини в Сирії
У Білому домі зазначили, що вся відповідальність за полонених бойовиків "Ісламської держави" на півночі Сирії лежатиме на Туреччині.
США не братимуть участі у воєнній операції, яку Туреччина має намір проводити на півночі й північному сході Сирії, повідомили в Білому домі, інформує 7 жовтня ВВС.
У Білому домі підкреслили, що Вашингтон наполягав на тому, щоб Франція, Німеччина та інші європейські країни, звідки прибуло багато полонених бойовиків "Ісламської держави", забрали своїх громадян назад, але уряди цих країн відмовилися.
У Білому домі наголошують, що США не будуть утримувати полонених бойовиків, оскільки це може затягнутися на довгі роки й потребуватиме великих витрат американських платників податків.
Тепер Туреччина має відповідати за всіх бойовиків "Ісламської держави" в районах, захоплених протягом останніх двох років після розгрому Сполученими Штатами місцевого "халіфату".
На початку жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Туреччина має намір самостійно почати воєнну операцію на півночі й північному сході Сирії, оскільки США не виконали своєї обіцянки щодо встановлення зони безпеки в цьому районі, повідомляє Associated Press.
Регіон контролюють курдські "Загони народної самооборони". Цю організацію Анкара вважає терористичним угрупованням. Вашингтон розглядає їх як союзників у боротьбі з "Ісламською державою".
У лютому 2019 року в Пентагоні заявляли, що без постійного військового тиску ІДІЛ зможе за пів року –рік відвоювати території в Сирії.