США розширили санкції проти Ірану, наклавши їх на найбільшу авіакомпанію країни
Під санкції міністерства фінансів США через імовірну причетність до контрабандного перевезення зброї для терористичних угруповань потрапили найбільша авіакомпанія Ірану Mahan Air і приблизно 50 її літаків.
Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США наклало нові санкції проти Ірану, поінформувала пресслужба американського мінфіну 11 грудня.
Згідно з повідомленням, під обмеження потрапили громадянин Ірану, пов'язаний із Корпусом вартових ісламської революції, найбільша авіакомпанія Ірану Mahan Air і приблизно 50 її літаків, два судна, і ще п'ять компаній:
- Gatewick LLC (ОАЕ);
- Gomei Air Services Co., Ltd (Китай);
- Jahan Destinations Travel and Tourism LLC (ОАЕ);
- Khedri Jahan Darya Co (Іран);
- Maritime Silk Road LLC (Оман).
За даними влади США, ці фірми причетні до контрабандного перевезення зброї для терористичних угруповань.
Mahan Air надавала допомогу Корпусу вартових Ісламської революції, перевозила зброю і персонал для "Хезболли" і "регулярно доправляла винищувачі та військову техніку для підтримки режиму Башара Асада в Сирії", ідеться в релізі.
"Іранський режим використовує свою авіаційну і судноплавну промисловість для постачання регіональним терористичним та бойовим групам озброєння, безпосередньо сприяючи руйнівним гуманітарним кризам у Сирії та Ємені. Авіаційна та судноплавна галузі мають бути пильними і не допускати, щоб їх експлуатували терористи", – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучин.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що є в резолюції ООН, мали припинити дію.
8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану (СВПД), вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.
Іранський президент Хасан Рухані говорив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм та Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану у промислових масштабах.
6 серпня Трамп підписав указ, який відновив санкції проти Ірану, що діяли до підписання ядерної угоди. Вони набули чинності 5 листопада.
8 травня 2019 року в Ірані заявили про відмову виконувати частину зобов'язань щодо ядерної угоди. 1 липня стало відомо, що ця країна перевищила ліміт запасів низькозбагаченого урану, встановлений положеннями СВПД.
27 вересня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке входить у систему ООН, заявило, що Іран порушив укладену у 2015 році із провідними світовими державами "ядерну угоду".
19 листопада США відновили санкції проти ядерного об'єкта Фордо в Ірані.