США відмовилися розсекретити інформацію про пуск ракети по літаку MH17

У Нідерландах сьогодні розпочали другий блок слухань у справі про катастрофу рейсу MH17
Фото: EPA

Сполучені Штати дали можливість представникам прокуратури Нідерландів ознайомитися із супутниковим знімком, на якому зображено момент пуску ракети по літаку "Малайзійських авіаліній", який збили над Донбасом улітку 2014 року, але відмовилися розсекретити ці дані.

Сполучені Штати відмовилися розсекретити за запитом прокуратури Нідерландів супутникові дані про запуск ракети по літаку "Малайзійських авіаліній", який прямував рейсом MH17 і який збили над Донбасом улітку 2014 року. Як пише "РБК-Україна", про це сьогодні повідомили під час засідання суду у справі про катастрофу літака.

Водночас США дали можливість представнику нідерландської прокуратури ознайомитися зі знімком і супутниковими даними, щоб звірити цю інформацію з викладеною в меморандумі про катастрофу. Прокурор підтвердив, що все описано правильно.

Суд заявив, що додаткових даних від США щодо катастрофи не буде.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які були на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).

Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17. Росія свою причетність до катастрофи заперечує.

9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. У справі четверо обвинувачених: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), глава "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт).

8 червня розпочали другий блок слухань, він триватиме до 3 липня.