США вийшли з Ради з прав людини ООН

Гейлі: Ми робимо цей крок, оскільки наші зобов'язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної і корисливої організації
Фото: ЕРА

Посол США в ООН Ніккі Гейлі і державний секретар Майк Помпео звинуватили Раду з прав людини в лицемірстві і заявили про вихід із неї.

США заявили про вихід із Ради з прав людини, повідомляє видання The Hill.

Про це оголосили посол США в ООН Ніккі Гейлі і державний секретар Майк Помпео.

Гейлі звинуватила раду в політичній упередженості.

За її словами, до РПЛ входять представники держав із репресивними режимами, однак водночас організація дозволяє собі критикувати політику Ізраїлю щодо Палестини і традиційно посідає антиізраїльську позицію.

"Я хочу чітко заявити, що цей крок не є відступом від наших зобов'язань у сфері прав людини. Навпаки. Ми робимо цей крок, тому що наші зобов'язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної і корисливої організації, яка знущається над правами людини", – зазначила Гейлі, пише The Washington Post.

У лютому 2017 року про те, що США можуть вийти з РПЛ, оскільки незадоволені позицією щодо Ізраїлю, писало Politico.

Рада з прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого входить 47 держав, відповідальних за захист прав людини в усьому світі. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом. Україна наразі не є членом РПЛ.