США ввели санкції проти двох венесуельських чиновників
У мінфіні США повідомили, що корупційні дії венесуельських чиновників – колишнього міністра енергетики Венесуели і президента Національної електричної корпорації Луїса Альфредо Мотта Домінгеса, а також заступника міністра електроенергетики з питань фінансів, інвестицій і стратегічних альянсів Естікіо Хосе Луго Гомеса – призвели до масових відімкнень електрики у Венесуелі. Міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що режим президента Венесуели Ніколаса Мадуро "використовує громадську довіру, грабуючи венесуельські активи".
Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США ввело санкції проти двох венесуельських чиновників, які підтримують президента країни Ніколаса Мадуро. Про це повідомила пресслужба американського мінфіну 27 червня.
"Народ Венесуели доручив своїм державним чиновникам надавати основні цивільні послуги, такі як вода й електрика. Нелегітимний режим Мадуро використовує громадську довіру, грабуючи венесуельські активи, збагачуючись і спостерігаючи за тим, як основні суспільні системи без необхідності і катастрофічно руйнуються", – сказав міністр фінансів США Стівен Мнучин.
Санкції спрямовано проти колишнього міністра енергетики Венесуели і президента Національної електричної корпорації Луїса Альфредо Мотта Домінгеса, а також заступника міністра електроенергетики з питань фінансів, інвестицій і стратегічних альянсів Естікіо Хосе Луго Гомеса. У мінфіні повідомили, що корупційні дії чиновників призвели до масових відімкнень електрики у Венесуелі.
7 березня практично по всій Венесуелі зникла електрика. У національній корпорації з електроенергії назвали причиною саботаж на гідроелектростанції "Гурі".
Президент Ніколас Мадуро заявив, що США розпочали проти країни електричну війну. Держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео підкреслив, що дефіцит електроенергії – наслідок некомпетентності влади.
14 березня у Венесуелі заявили про повне відновлення енергосистеми країни.
Після цього блекаут у країні повторювався ще кілька разів, востаннє – 10 квітня.
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який очолює країну з 2013 року і набрав найбільше голосів на виборах 2018 року, склав президентську присягу. 15 січня підконтрольний опозиції парламент визнав Мадуро узурпатором.
23 січня керівник парламенту, опозиціонер Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
США, більшість країн Латинської Америки та Євросоюзу визнала Гуайдо тимчасовим президентом, Росія підтримала Мадуро. У Держдепартаменті США заявили, що Мадуро має піти у відставку.