Старший і молодший Буші засудили прояви расизму в Шарлотсвіллі
Америка повинна завжди відкидати "расовий фанатизм, антисемітизм і ненависть у всіх формах", заявили колишні президенти США Джордж Буш – старший і Джордж Буш – молодший.
Колишні президенти США Джордж Буш – старший і Джордж Буш – молодший засудили прояви расизму під час заворушень в американському Шарлотсвіллі. Їхню спільну заяву телеканал Fox News опублікував у Twitter.
"Америка повинна завжди відкидати расовий фанатизм, антисемітизм і ненависть у всіх формах", – зазначили вони.
У Декларації про незалежність США зазначено, що "всі люди створені рівними та наділені творцем невідчужуваними правами", нагадали екс-президенти.
"Ми знаємо, що ці істини вічні, тому що бачили благопристойність і велич нашої країни", – ідеться в заяві.
Заворушення в американському місті Шарлотсвіллі (штат Вірджинія) 12 серпня були спричинені планами демонтувати в парку Звільнення пам'ятник генералу Роберту Лі, який командував армією південних штатів під час громадянської війни 1861–1865 років. У зіткненнях брали участь противники та прихильники демонтажу. Поранення дістало кілька учасників заворушень. У зв'язку з подіями у штаті ввели режим надзвичайного стану.
Під час акції протесту на мітингувальників наїхав автомобіль. Унаслідок події загинула 32-річна жінка, кілька десятків осіб дістали травми. 13 серпня біля Шарлотсвілля розбився вертоліт із поліцейськими, який використовували для охорони громадського порядку в місті, дві людини загинули.
Спочатку президент США Дональд Трамп засудив "обурливі" зіткнення у Шарлотсвіллі, але не став звинувачувати якусь конкретну групу, заявивши, що винна "ненависть багатьох сторін". Ці слова викликали суспільний резонанс.
14 серпня прес-служба Білого дому оприлюднила заяву Трампа, у якій він засудив расизм. 15 серпня він знову заявив, що під час заворушень обидві групи протестувальників проявили насильство.
Заворушення прокоментував і попередній президент Барак Обама. Він процитував південноафриканського державного та політичного діяча Нельсона Манделу. Пост Обами про заворушення в Шарлотсвіллі став найпопулярнішим в історії Twitter.