Столтенберг заявив, що НАТО готовий відповісти на кібератаки Росії
Рішення про застосування ст. 5 статуту НАТО буде залежати від характеру російської кібератаки, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. Ця стаття передбачає, що напад на одну з країн Альянсу розглядають як напад на всіх членів блоку.
Країни НАТО можуть застосувати ст. 5 статуту Альянсу у відповідь на кібератаку з Росії, заявив у інтерв'ю Axios, опублікованому 17 вересня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Стаття 5 передбачає, що напад на одну з країн Альянсу розглядають як напад на всіх членів блоку. У разі такого нападу кожна з країн НАТО може індивідуально або спільно використати збройну силу, а також застосувати інші дії, які вважатиме необхідними.
За словами Столтенберга, рішення про застосування ст. 5 буде залежати від характеру кібератаки, воно не настане автоматично.
Він також додав, що НАТО не має наміру уточнювати, на яких умовах застосовуватиме ст. 5, щоб не давати "переваги потенційному противнику".
5 вересня Палата представників американського Конгресу ухвалила закон щодо протидії кіберзагрозам, який передбачає введення санкцій за кіберзлочини проти США. Документ ухвалили на тлі заяв директора Національної розвідки США Дена Коутса про кіберзагрози у 2019 році з боку Росії, Китаю, Ірану і КНДР. Закон ще має затвердити Сенат.
У січні 2017 року американський президент Дональд Трамп заявив, що США мають "рішуче припинити" спроби кібератак на країну.
20 лютого 2018 року в Державному департаменті США заявили про намір створити бюро з питань кібербезпеки.
Хакерів, які діють із Росії або підтримуваних цією країною, підозрюють у серії атак на іноземні структури. Зокрема, 31 липня 2016 року кандидат у президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон заявила, що комп'ютери комітету партії зламали російські спецслужби.