Суд у Німеччині дозволив встановити пам'ятник Леніну
Марксистсько-ленінська партія Німеччини домоглася скасування заборони влади міста Гельзенкірхен на встановлення монумента організатору революції 1917 року в Росії Володимирові Ульянову (Леніну).
5 березня адміністративний суд німецького міста Гельзенкірхен скасував заборону місцевої влади на встановлення пам'ятника лідеру російської революції 1917 року Володимирові Ульянову (Леніну). Про це повідомив орган Марксистсько-ленінської партії Німеччини (МЛПГ) Rote Fahne News.
Мерія мотивувала заборону тим, що пам'ятник розмістять поблизу історичної будівлі і він закриватиме її. У суді вирішили, що встановлення статуї не суперечить закону про захист архітектурної спадщини.
Лідер МЛПГ Габі Фехтнер називала позицію влади Гельзенкірхена "істеричним антикомунізмом". Після перемоги в суді вона оголосила, що відкриття пам'ятника відбудеться 14 березня, і запросила мера прийти привітати нову визначну пам'ятку міста, "якщо він здатний на самокритику".
Німецькі комуністи збираються приурочити церемонію до 150-річчя від дня народження Леніна.
Депутат Бундестагу від Партії вільних демократів житель Гельзенкірхена Марко Бушманн назвав монумент у своєму Twitter "статуєю ганьби", оскільки, за його словами, Ленін несе відповідальність за масові вбивства і створення тоталітарного режиму.
Deutsche Welle пише, що мерія має право подати апеляцію у вищу судову інстанцію, яку мають розглянути у прискореному порядку.
Гельзенкірхен – промисловий центр у Рурській області ФРН із населенням приблизно 260 тис. осіб.