Суд у США зобов'язав мін'юст передати Палаті представників засекречені матеріали із розслідування Мюллера
Міністерство юстиції США має передати Палаті представників у закритому режимі повні матеріали з розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера про можливу змову оточення президента США Дональда Трампа з Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Мін'юст може оскаржити це рішення суду.
Федеральний суд у США 25 жовтня визнав розслідування Конгресу про імпічмент президента Дональда Трампа законним і зобов'язав міністерство юстиції передати Палаті представників засекречені матеріали великого журі з розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Про це повідомляє телеканал CBS News.
Палата представників клопотала перед судом про ознайомлення з матеріалами доповіді Мюллера, мін'юст же виступав проти цього.
Федеральна суддя Беріл Гавелл зобов'язала мін'юст передати всі документи до 30 жовтня.
Міністерство юстиції заявило, що ознайомлюється з рішенням.
Мюллер із травня 2017 року розслідував можливу змову оточення президента США із Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Кримінальні справи було порушено проти десятків людей, зокрема колишнього голови виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і радника президента Майкла Флінна. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.
22 березня 2019 року стало відомо про завершення розслідування.
24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому йшлося, що розслідування, яке проводив Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також команда Мюллера, за словами Барра, не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставили.
Трамп заявив, що доповідь повністю виправдовує його.
Скорочену версію доповіді Мюллера мін'юст США опублікував 18 квітня. В оприлюдненій доповіді засекречено фрагменти, публікація яких, за даними відомства, могла зашкодити національним інтересам США. 16 травня суд округу Колумбія наказав міністерству юстиції оприлюднити раніше засекречені фрагменти з доповіді Мюллера. 24 липня Мюллер припустив, що проти Трампа можна буде висунути звинувачення, коли він покине Білий дім.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування у межах процедури імпічменту президента Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.
Трамп просив президент України Володимир Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США у 2020 році Джо Байдена Гантера.
У скарзі співробітника американської розвідки, що стала початком скандалу, згадано колишнього спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера. У документі зазначено, що 26 липня, наступного дня після розмови президентів, Волкер прибув в Україну і зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був посол США в ЄС Гордон Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа.