Сушко: Південна Корея усвідомлює, що в разі загострення стане першою жертвою масованого обстрілу з боку КНДР
Зараз складно уявити початок прямого збройного конфлікту на Корейському півострові, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.
Погрози застосування зброї є основним інструментом Північної Кореї в її зовнішній політиці, заявив виданню "ГОРДОН" політолог, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, коментуючи черговий запуск КНДР балістичної ракети.
"Протягом десятиліть шантаж застосування зброї – це один із головних підходів КНДР до зовнішньої політики. Тобто вона демонструє бажання і готовність освоїти найбільш небезпечні види озброєння і потім під тиском задкує. Натомість Пхеньян отримує якусь економічну вигоду. Як правило, це продовольча допомога або гроші. Зараз ставки піднімаються. Очевидно, є свої інтереси й у Китаю. Вони розуміють, що можуть уплинути на Північну Корею. А цього дуже хочуть Японія, США і Південна Корея. І зрозуміло, що Пекін не стане даремно тиснути на КНДР – він буде висувати певні умови тому ж Вашингтону", – зазначив політолог.
За його словами, Північна Корея користується тим, що в зоні ураження її озброєнь розташована столиця Південної Кореї – Сеул.
"Ситуація ускладнюється тим, як КНДР організувала систему своїх збройних сил. Тобто дуже важко уявити початок прямого збройного конфлікту. Та сама Південна Корея, яка чи не найбільше зацікавлена у силовому усуненні північнокорейського режиму, буде першою, хто виступить проти будь-якої військової операції. Південна Корея усвідомлює, що в разі загострення стане першою жертвою масованого обстрілу з боку КНДР. Адже той самий Сеул розташований усього за декілька десятків кілометрів від кордону з Північною Кореєю. І Пхеньян це розуміє, тому діє нахабно і зухвало. Хоча в аналогічній ситуації будь-яка інша країна вже давно б догралася. Така політика завжди приносила КНДР свої плоди, і вони не бачать сенсу від неї відмовлятися", – наголосив Сушко.
4 липня КНДР провела запуск балістичної ракети зі свого східного узбережжя у напрямку Японського моря. Снаряд упав у виключній економічній зоні Японії.
Глава уряду Японії Синдзо Абе заявив, що має намір просити президента Росії Володимира Путіна і главу КНР Сі Цзіньпіна зайняти "більш конструктивну" позицію щодо КНДР у зв'язку з ракетними запусками.
До цього у 2017 році КНДР провела кілька таких випробувань. Північнокорейський лідер Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
У квітні США перекинули ударну групу кораблів на чолі з атомним авіаносцем Carl Vinson в Тихому океані ближче до Корейського півострова.
Віце-президент США Майк Пенс сказав, що "ера стратегічного терпіння" США стосовно КНДР закінчилася. Він зазначив, що США будуть підтримувати "залізний союз" із Південною Кореєю і домагатися миру силою.