Світ не готовий до поширення коронавірусу – представник ВООЗ
Лікар Брюс Ейлвард, який повернувся з Уханя, високо оцінив заходи, яких вжила китайська влада для протидії спалаху коронавірусної хвороби COVID-19. Він закликав інші країни користуватися досвідом карантинних заходів і блокування населених пунктів для недопущення перенесення вірусу.
Захворювання COVID-19, яке спричиняє новий коронавірус SARS-CoV-2, – маловивчена епідемія, що швидко розростається, жителі планети не готові до неї. Такого висновку дійшов Брюс Ейлвард, голова групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка працювала в Китаї.
Про підсумки поїздки в Ухань та інші міста КНР, де зафіксовано спалах коронавірусу, лікар Ейлвард розповів на пресконференції в Женеві 25 лютого, її транслював Twitter ВООЗ.
"Загальний висновок для світу – він до цього просто не готовий. Це епідемія, що прогресує в різних точках світу, з якою нам доводиться боротися дуже швидко, щоб запобігти пандемії", – заявив Ейлвард.
Заходи, до яких вдалася китайська влада для боротьби з COVID-19, можуть здатися старомодними, проте їх застосовують одночасно з новаторськими методиками й у небачених раніше масштабах, зазначив голова групи експертів. Великі групи людей ізолюють від суспільства, проте блокують не всю країну, а лише окремі точки.
"Сотні людей у Китаї не заразилися COVID-19 через агресивну реакцію [влади]", – вважає представник ВООЗ.
Він назвав Ухань, у якому провів кілька днів, "містом-привидом". Багато експертів у сфері охорони здоров'я і юриспруденції стурбовано тим, що суворі й затяжні карантинні заходи можуть бути неетичними, визнав Ейлвард, проте водночас багато в чому з Китаю треба брати приклад.
"Якби в мене був COVID-19, я б хотів лікуватися в Китаї", – резюмував він.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань із населенням 11 млн людей уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCoV). 30 січня ВООЗ оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 26 лютого в Китаї від нового коронавірусу померло 2715 осіб, заразилося 78 064, вилікували 29 745. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за межами материкового Китаю станом на 26 лютого зареєстровано 2790 випадків захворювання коронавірусною інфекцією у 37 країнах. Загальна кількість померлих становить 44 людини, розповів гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
24 лютого він стверджував, що пік епідемії COVID-19 уже минув. 25 лютого у ВООЗ повідомили, що вперше добова кількість хворих за межами КНР перевищила кількість нових випадків у Китаї.
На території України хворих на коронавірус немає. Його діагностували у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess.