Телеканал RT як новорічний подарунок розсилає колегам шоколадний собор у Солсбері
Влада Солсбері розкритикувала ідею російських пропагандистів із телеканала RT, які вручають колегам на Новий рік шоколадну модель Солсберійського собору. На телеканалі сказали, що в такий спосіб вирішили відзначити новину, яка спричинила міжнародний резонанс.
Пропагандистський телеканал RT розсилає як подарунок шоколадну модель собору в британському Солсбері. Про це у своєму Twitter повідомив телеканал "Дождь".
"Дождь" подякував колегам за подарунок і написав: "Приходьте на чай, ми самі боїмося його їсти".
Влада Солсбері розкритикувала ідею російських пропагандистів, повідомляє ВВС. Зокрема, член британського парламенту від Солсбері Джон Глен назвав це дивною поведінкою, але наголосив, що цього варто було очікувати.
Представниця міської влади Солсбері Джо Брум назвала такий подарунок ознакою "дуже поганого смаку". На її думку, це є неповагою до тих, хто постраждав унаслідок інциденту.
У прес-службі RT уже заявили, що їстівний подарунок уособлює одну з найгучніших історій року, і тому його відправили багатьом одержувачам у сфері мас-медіа і не тільки.
На телеканалі додали, що в такий спосіб вирішили відзначити інтерв'ю, яке спричинило міжнародний резонанс.
Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в березні 2018 року у британському Солсбері нервово-паралітичним агентом "Новачок".
5 вересня у прокуратурі Британії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів – це росіяни Петров і Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами Головного розвідувального управління Генштабу РФ.
12 вересня президент РФ Володимир Путін повідомив, що в Росії знають, хто такі Петров і Боширов. За словами глави Кремля, це звичайні цивільні особи.
13 вересня російський пропагандистський телеканал RT показав інтерв'ю з Олександром Петровим і Русланом Бошировим, яких британська влада підозрює в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Вони заявили, що справді були в Солсбері, де жив Скрипаль, у березні, але їздили туди суто на екскурсію – подивитися на "знаменитий собор". Свою причетність до замаху і до роботи на російську розвідку Петров і Боширов заперечували.
26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat та The Insider ішлося, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга.
8 жовтня було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє прізвище Петрова – Мішкін. У повідомленні йшлося, що він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова. Між 2007-м і 2010 роками він переїхав у Москву, щоб працювати на ГРУ. Там Мішкін отримав документи на ім'я Олександра Петрова.