Тіммерманс заявив, що призначення Джонсона прем'єр-міністром Британії не змінює позиції Єврокомісії щодо Brexit
Угода про вихід Великобританії з Євросоюзу, досягнута на перемовинах із урядом Сполученого Королівства, є найкращим із можливих варіантів, заявив віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс. За його словами, призначення новообраного лідера Консервативної партії Бориса Джонсона на посаду голови британського уряду не змінює позиції Єврокомісії щодо Brexit.
Віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив 23 липня, що вихід Великобританії зі складу Європейського союзу за сценарієм "no deal" – без угоди – матиме трагічні наслідки для всього світу.
"Brexit без угоди, жорсткий Brexit, може бути трагедією для всіх сторін, не лише для Великобританії... Світ буде страждати, якщо це трапиться. Не думаю, що багато людей у Великобританії, що голосували за Brexit, навмисно голосували за Brexit "без угоди", – сказав він на пресконференції у Брюсселі, повідомляє "Укрінформ".
Тіммерманс зазначив, що обрання ексглави Міністерства закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона лідером Консервативної партії і його майбутнє призначення на посаду прем'єр-міністра Великобританії не вплине на позицію Єврокомісії щодо Brexit.
"Ми маємо почекати, що новий прем’єр-міністр – я маю на увазі, Борис Джонсон – скаже з цього приводу. У тому, що стосується Єврокомісії, ми проводили переговори за доброї волі, у результаті цих переговорів вдалося знайти найкраще рішення для дуже складної ситуації. Це забезпечує справедливий підхід як до позиції ЄС, так і до позиції Великобританії, і я сподіваюся, що ми продовжимо працювати на основі цього рішення", – додав він.
Сьогодні Джонсон виграв вибори лідера Консервативної партії Великобританії в іншого претендента, міністра закордонних справ Джеремі Ганта. За Джонсона проголосувало 92 153 члени партії, за Ганта – 46 656. Тепер Джонсон очолить уряд країни. Він знову заявив, що має намір завершити Brexit до 31 жовтня.
Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму у червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія узгодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. Однак документ так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проєкту угоди про Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проєкту угоди.
На саміті 10 квітня 2019 року лідери ЄС затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня 2019 року.
Видання Financial Times писало, що Європейський союз вимагає від Великобританії перед виходом із блоку сплатити до €100 млрд, Джонсон заявляв, що в кінцевому підсумку може статися, що Брюссель заплатить Великобританії за Brexit, а не навпаки.