Топ-менеджера російської компанії "Інтер РАО" Цуркан підозрюють у видаванні Румунії схем енергопостачання Донбасу і Криму – ЗМІ
Член правління однієї з найбільших російських енергокомпаній – ПАТ "Інтер РАО" – Каріна Цуркан, яку заарештували 15 червня, у 2014 році відповідала за енергопостачання в анексований Крим, повідомило РБК із посиланням на джерела у спецслужбах РФ.
Московський міський суд 28 червня відмовився скасувати арешт члена правління однієї з найбільших російських енергокомпаній – ПАТ "Інтер РАО" – 43-річної Карини Цуркан, яку підозрюють у шпигунстві. Про це повідомила "Русская служба BBC".
За словами адвоката затриманої Дмитра Цуприка, його підзахисна "не розуміє, у чому її обвинувачують" і вважає, що її "просто вирішили змістити з посади через її принциповість і непідкупність".
РБК із посиланням на джерела в російських спецслужбах пише, що Цуркан підозрюють у передаванні Румунії відомостей про переговори Кремля щодо організації постачань електроенергії в анексований Крим і окупований Донбас.
Оперативне розроблення Цуркан нібито тривало більше ніж рік, його здійснювали співробітники департаменту контррозвідки служби економічної безпеки ФСБ.
За словами співрозмовника видання, зі Служби зовнішньої розвідки РФ "надійшла інформація, що хтось зливає дані члену НАТО Румунії, за якою можуть стояти США".
У 2014 році, коли Крим міг залишитися без електроенергії, "дочка" "Інтер РАО" – ТОВ "ЦОР" – організувала необхідні постачання в Україну, а та, зі свого боку, – на півострів. Організацією цієї схеми займалася Цуркан, яка знала всі контакти російських чиновників в Україні, уточнило джерело.
Затримана вже дала свідчення на трьох чиновників із міністерства енергетики РФ, але всі вони проходять у справі у статусі свідків, ідеться в публікації. До цього пройшов обшук у кабінеті заступника міністра енергетики Росії В'ячеслава Кравченка, якому також не планують висувати підозр.
Лефортовський суд Москви 15 червня заарештував Цуркан до 13 серпня. Агентство ТАСС уточнювало, що підозрювана – громадянка іноземної держави. У РФ статтю про шпигунство інкримінують лише іноземцям.
Компанія "Інтер РАО" посідає третє місце у РФ за величиною встановленої потужності, забезпечуючи генерацію більше ніж 11% електроенергії в Єдиній енергетичній системі країни.