Трамп хоче змусити Україну допомогти йому перемогти на виборах у США – ЗМІ

Трамп використовує питання надання військової допомоги Україні для шантажу
Фото: ЕРА

Президент США Дональд Трамп намагається домогтися від свого українського колеги Володимира Зеленського розслідування проти демократа Джо Байдена, який є його головним конкурентом у перегонах за пост президента США, а тому, зокрема, шантажує питанням виділення військової допомоги Україні. Про це повідомляє видання The Washington Post.

Президент США Дональд Трамп намагається змусити президента України Володимира Зеленського втрутитися в майбутні вибори президента Сполучених Штатів, які відбудуться 2020 року. Про це повідомляє видання The Washington Post.

Трамп хоче, щоб Зеленський сприяв проведенню в Україні розслідування щодо його головного суперника по президентських перегонах демократа Джо Байдена.

Видання підкреслює, що Трамп використовує питання надання військової допомоги Україні для шантажу в цьому питанні.

The Washington Post пише, що дії американського президента є спробою змусити іноземний уряд працювати в його інтересах.

У березні 2019 року тодішній генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю телевізійній версії американського видання The Hill натякнув, що звільнення колишнього генпрокурора Віктора Шокіна у 2016 році було пов'язане зі справою компанії Burisma, де тоді працював син тодішнього віцепрезидента США Байдена Гантер. Компанією Burisma володів міністр екології часів президентства Віктора Януковича Микола Злочевський. Після подій 2014 року чиновник емігрував, а Генпрокуратура почала розслідувати можливі кримінальні порушення з боку компанії. У 2016 році Байден-старший вимагав звільнити Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.

За словами Луценка, у справі містилися матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, до якої входив син Байдена, отримали $17 млн. Це не означає, підкреслив глава ГПУ, що вони знали про "темне походження цих грошей.

В останні дні роботи Шокіна одну з трьох справ ГПУ щодо Burisma передали в Національне антикорупційне бюро, яке з перших днів існування мало підтримку посольства США, стверджує Луценко. У НАБУ, за його словами, провадження закрили.

За словами Луценка, син Байдена не порушував українських законів.

25 квітня Байден-старший оголосив про намір брати участь у виборах президента у 2020 році.

2 травня The New York Times написала, що команда президента Дональда Трампа підштовхувала Луценка до розслідування діяльності Байдена-молодшого в Україні, щоб використовувати це проти Байдена-старшого.

10 травня The New York Times написала, що Джуліані заявив про намір вирушити в Київ для зустрічі із Зеленським, щоб переконати продовжити розслідування, яке може принести користь Трампу. За даними видання, мотивація адвоката Трампа полягає в тому, щоб спробувати дискредитувати розслідування спеціального адвоката Роберта Мюллера, зруйнувати справу проти політтехнолога Пола Манафорта і потенційно нашкодити Байдену.

Того самого дня Джуліані скасував поїздку до Києва. За його словами, він не хоче потрапити в групу людей, які є "ворогами президента США", а в деяких випадках – "ворогами Сполучених Штатів".

11 травня The Washington Post написала, що прихильники Зеленського побоюються, що їх втягують у внутрішньополітичний конфлікт у США на шкоду інтересам України. Людина з оточення Зеленського на умовах анонімності сказала The Washington Post, що команда обраного президента розглядає інтерес Трампа до розслідування як внутрішню справу США. "Це не наша війна", – підкреслив він.

Співрозмовник пояснив, що Зеленський не хоче чинити політичний тиск для досягнення яких-небудь цілей Білого дому, і запевнив, що, за офіційними каналами, Джуліані не отримав запрошення на зустріч з обраним президентом. Водночас він заявив, що ні обраний глава держави, ні його оточення не є ворогами США або їхнього президента.

За даними The New York Times, помічник Зеленського Андрій Єрмак у липні зустрічався з Джуліані.