Трамп назвав учасників протестів у Сіетлі терористами. Мерка міста порадила йому повертатися в бункер

Трамп пригрозив, що сам "поверне" Сіетл, якщо з цим не впорається місцева влада
Фото: ЕРА

Після сутичок учасників антирасистських мітингів у Сіетлі з поліцією президент США Дональд Трамп звинуватив владу міста і штату Вашингтон у потуранні "анархістам". Мерка Дженні Даркан різко відреагувала на твіт глави Білого дому.

Президент США Дональд Трамп заявив у Twitter 10 червня, що Сіетл (штат Вашингтон), де тривають протести проти поліцейського насильства і расизму, захопили "внутрішні терористи".

"Внутрішні терористи захопили Сіетл, яким керують, звісно ж, радикальні ліві демократи", – написав він.

Глава Білого дому висунув вимогу, щоб влада міста і штату зупинила "небезпечних анархістів".

"Над ліворадикальним губернатором Джеєм Інслі та меркою Сіетла насміхаються на рівні, якого наша велика країна ніколи не бачила раніше. Поверніть своє місто зараз. Якщо ви цього не зробите, я зроблю. Це не гра", – заявив Трамп.

Мерка Сіетла Дженні Даркан відповіла президенту у своєму Twitter. "Зробіть нас безпечнішими. Повертайтеся у свій бункер", – написала вона, натякаючи на повідомлення ЗМІ про те, що 31 травня Трамп перечікував протести в укріпленому сховищі.

Губернатор Інслі заявив у Twitter, що така людина, як Трамп, не здатна до управління, не має "пхати носа у справи штату Вашингтон".

Протести в Сіетлі активізувалися у вихідні, коли демонстранти знесли загородження в районі міського управління поліції та місцевого Капітолію, повідомляв Q13 Fox. Поліція застосувала сльозогінний газ. 7 червня у натовп протестувальників врізався автомобіль; водій поранив із пістолета учасника акції, після чого його затримали.

Протести у США почалися після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі 25 травня після жорсткого затримання поліцейськими. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок удушення (співробітник поліції коліном притиснув Флойда до асфальту, ставши йому на шию).

Унаслідок сутичок у дев'яти американських штатах загинули 11 осіб, серед них – як поліцейські, так і демонстранти.