Трамп не визнав Крим "російським", не заявив про скасування санкцій. Він "усього лише" підточив підвалини західного світу – політолог Залмаєв
Під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним американський лідер Дональд Трамп не завдав "прямих збитків" Україні. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.
Під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним президент США Дональд Трамп атакував американські інститути влади. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації "Євразійська демократична ініціатива" Пітер Залмаєв.
"Трамп не заявив нічого конкретного, чого ми боялися: визнання Криму "російським" або заклику до скасування санкцій проти РФ. Він "усього лише" підточив підвалини західного світу. Трамп схвально кивав головою, коли Путін говорив про Крим або стверджував, що Росія не втручалася у вибори президента США. Трамп мав можливість хоча б формально засудити або висловити стурбованість. Він же просто десь промовчав, а десь узагалі зрівняв вагомість висновків американських розвідслужб і слів Путіна. Сьогодні американські газети мало не звинувачують Трампа в державній зраді через його слова про розслідування [спецпрокурора США Роберта] Мюллера", – сказав Залмаєв.
За його словами, Трамп поставив під сумнів ефективність роботи власних спецслужб.
"В Америці загальноприйнята практика: офіційні особи, перебуваючи за кордоном, ніколи не критикують інших державних діячів чи своїх співгромадян. Трамп не тільки поставив під сумнів розслідування Мюллера і висновки розвідслужб США про втручання Росії у вибори, але й укотре засудив свого попередника Барака Обаму й колишню суперницю Гілларі Клінтон, у бік якої і далі продовжує розмахувати кулаками. У підсумку низка сенаторів США, до того ж від Республіканської партії, жорстко засудила поведінку Трампа в Гельсінкі. Директор ЦРУ за часів Обами Джон Бреннан навіть написав, що висловлювання Трампа – достатня підстава для імпічменту. Так, під час цієї зустрічі він не завдав прямих збитків Україні. Трамп лише домігся трьох цілей: примудрився антагонізувати союзників Америки щодо НАТО, атакував американські інститути влади і майстерно підлизався до самодержця Росії", – підкреслив політолог.
Він уважає, що в Кремлі побоюються відсторонення Трампа від посади президента США.
"У Путіна була якась програма-мінімум, і він її виконав. До того ж, він навіть іноді допомагав Трампу відповідати на запитання, що впадало в очі, коли пролунало запитання про довіру президентів один до одного. У Кремлі розуміють, що втративши Трампа, вони втратять свого союзника. Адже деяких речей президент США може просто так і не позбутися. Ним уже незадоволені силові структури країни. А восени в Америці будуть вибори, і якщо демократи "візьмуть" нижню палату Конгресу, то ситуація докорінно зміниться. Почнуться слухання, і Трампу пригадають цей саміт. Загалом у багатьох експертів зміцнюються підозри, що якийсь компромат на Трампа у Путіна все-таки є. Й американський президент готовий всіляко домагатися того, щоб відкинути будь-які звинувачення на свою адресу", – резюмував Залмаєв.
16 липня в Гельсінкі відбулася зустріч Путіна і Трампа, яка тривала дві години 10 хвилин. Після зустрічі тет-а-тет пройшли переговори в розширеному складі.
На прес-конференції Трамп заявив, що з політичного погляду йому було б простіше відмовитися від зустрічі з Путіним, але така позиція не дала б результатів. "Наші відносини ніколи не були гіршими, ніж зараз. Утім, це зміниться, це вже змінилося протягом цих чотирьох годин, я в це вірю. Політично мені було б простіше відмовитися від зустрічі і спілкування, але це нічого не дало б. Я можу ухвалювати політичні рішення незалежно від думок ЗМІ або демократів, які перешкоджають цьому. Але зараз у нас з'явився шанс на мир і стабільність. І я краще візьму на себе політичний ризик, щоб гарантувати мир, ніж буду ризикувати миром заради політичного зиску", – сказав Трамп.
Американський сенатор-республіканець Джон Маккейн публічно розкритикував виступ Трампа на прес-конференції з Путіним.
Лідери Демократичної партії США 13 липня закликали Трампа скасувати зустріч із Путіним після обвинувачень у втручанні в американські вибори, висунутих 12 російським розвідникам.