Трамп про нову стратегію щодо Ірану: Головний спонсор тероризму у світі ніколи не отримає ядерної зброї

Трамп: Як ми бачили в Північній Кореї, чим довше ми ігноруємо загрозу, тим сильнішою вона стає
Фото: ЕРА

Американський президент Дональд Трамп відмовився продовжувати сертифікацію ядерної угоди з Іраном і заявив про намір консультуватися з союзниками про те, як вийти з неї.

На презентації нової стратегії щодо Ірану президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон не підтверджує повного дотримання Тегераном умов ядерного договору, і попередив, що Сполучені Штати можуть вийти з угоди, ідеться в повідомленні Білого дому.

"Іран перебуває під контролем фанатичного режиму, який захопив владу в 1979 році і змусив гордих людей підкоритися екстремістському правлінню. Цей радикальний режим здійснив напад на багатство однієї із найстаріших і найенергійніших націй і поширив смерть, руйнування і хаос у всьому світі", – заявив Трамп.

Трамп згадав захоплення посольства США в Тегерані в 1979 році і підтримку Іраном терористів, які вчинили у США атаки 11 вересня 2001 року. За його словами, є дані, що Тегеран передає технології КНДР.

Він назвав ядерну угоду "однією з найгірших односторонніх угод, у які коли-небудь вступали США", і звинуватив Іран у численних порушеннях договору.

Він заявив, що одним із елементів нової стратегії є нові санкції проти Ірану (сьогодні обмежувальні заходи запровадили проти іранського "Корпусу вартових ісламської революції" і чотирьох компаній), і підкреслив, що США мають намір протидіяти загрозам собі та своїм союзникам. 

"Ми не будемо продовжувати скочуватися дорогою, де очікуваний підсумок – більше насильства, більше терору і реальної загрози ядерної атаки з боку Ірану", – підкреслив Трамп.

Американський президент відмовився продовжувати сертифікацію ядерної угоди з Іраном і заявив про намір проконсультуватися з союзниками, як вийти з угоди.

"Як ми бачили в Північній Кореї, чим довше ми ігноруємо загрозу, тим сильнішою вона стає. Саме тому ми впевнені, що головний спонсор тероризму у світі ніколи не отримає ядерної зброї", – резюмував Трамп.

Агентство Reuters нагадує, що Трамп уже двічі сертифікував угоду. Відмова зробити це втретє не приведе до виходу США з угоди, однак у Конгресу буде 60 днів, щоб вирішити, чи відновлювати дію санкцій проти Тегерана, призупинених у межах договору.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.

За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У травні 2017 року президент США Трамп заявив, що Іран відповідає за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Тегерана фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".

У липні заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Трамп намагається вивести США з ядерної угоди, переклавши всю відповідальність за зрив на Іран.