Трамп заявив, що готовий до зустрічі із президентом Ірану

Трамп: США не будуть домагатися зміни влади в цій країні
Фото: ЕРА

Президент США Дональд Трамп висловив надію, що Іран хоче укласти нову ядерну угоду, і сказав, що готовий до зустрічі із президентом Ірану Хасаном Рухані "за правильних обставин".

Президент США Дональд Трамп під час пресконференції за підсумками зустрічі лідерів G7 у французькому Біарриці заявив, що може зустрітися зі своїм іранським колегою Хасаном Рухані, якщо будуть відповідні обставини. Відео оприлюднив YouTube-канал MSNBC.

"Якщо обставини будуть слушними, правильними, я б з упевненістю погодився на це", – сказав Трамп.

Він підкреслив, що Іран є країною з великим потенціалом і США не будуть домагатися зміни влади в цій країні.

Трамп також висловив надію, що Іран готовий укласти нову ядерну угоду.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.

8 травня 2018 року Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.

Рухані говорив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм та Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану у промислових масштабах.

6 серпня 2018 року Трамп підписав указ, який відновив санкції проти Ірану, що діяли до підписання ядерної угоди. Вони набули чинності 5 листопада.

8 травня 2019 року в Ірані заявили про відмову виконувати частину зобов'язань щодо ядерної угоди. 1 липня стало відомо, що ця країна перевищила ліміт запасів низькозбагаченого урану, установлений положеннями СВПД.

У серпні міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф заявив, що Тегеран може вийти з ядерної угоди, якщо інші країни-учасниці не захищатимуть інтересів Тегерана.