Трамп заявив, що поки не готовий відвідати Північну Корею
16 вересня ЗМІ повідомили, що в серпневому листі президенту США Дональду Трампу північнокорейський лідер Кім Чен Ин запросив його відвідати столицю КНДР Пхеньян.
Президент США Дональд Трамп поки не має наміру відвідувати Північну Корею, але не відкидає цього в майбутньому. Про це він заявив 16 вересня на брифінгу перед початком зустрічі зі спадкоємним принцом Бахрейну Салманом бен Хамадом бен Ісою аль-Халіфою в Білому домі. Стенограму виступу опубліковано на сайті Білого дому.
Журналісти попросили президента прокоментувати інформацію, яка з'явилася у ЗМІ, про те, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин запросив його у Пхеньян.
"Стосунки в нас дуже добрі, але я б не хотів цього коментувати. Я просто не думаю, що це доцільно коментувати", – відповів Трамп.
На запитання про те, чи планує він відвідати Північну Корею, президент відповів, що зараз, найімовірніше, ні.
"Я не думаю, що він готовий і що ми готові до цього. Я б зробив це коли-небудь у майбутньому. Залежно від того, що станеться. Я впевнений, він також із задоволенням відвідав би Сполучені Штати. Але нам ще треба багато чого зробити", – підсумував він.
16 вересня ЗМІ повідомили, що в серпневому листі Трампу Кім Чен Ин запросив його відвідати столицю Північної Кореї Пхеньян та організувати третій американсько-північнокорейський саміт.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин провели 35-хвилинну зустріч тет-а-тет на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся того самого дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила відданість повній денуклеаризації Корейського півострова.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. Президент США під час саміту сказав, що намагатиметься досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони не досягли згоди.
З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет. Уранці 24 серпня Північна Корея запустила дві балістичні ракети, імовірно, малої дальності, повідомили в Об'єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї.
Трамп заявляв, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним та Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер зазначив, що США не будуть різко реагувати на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.
9 серпня Трамп розповів, що отримав "дуже гарний і позитивний лист" від Кім Чен Ина. За словами американського президента, північнокорейський лідер пообіцяв йому завершити ракетні випробування у КНДР, щойно буде завершено спільні військові навчання США та Південної Кореї.
10 вересня Північна Корея здійснила запуск двох невідомих снарядів на полігоні у провінції Пхенан-Намдо у бік Японського моря, повідомили південнокорейські військові агентству Yonhap.