Трамп заявив, що Росія "може дуже допомогти" у вирішенні північнокорейської кризи, в урегулюванні ситуації у Сирії та Україні

Путін і Трамп зустрілися у В'єтнамі
Фото: EPA

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що його російський колега Володимир Путін разом із Китаєм допоможе вирішити північнокорейську кризу.

Росія "може дуже допомогти" США у вирішенні північнокорейської кризи, в урегулюванні ситуації в Сирії та Україні, а також у боротьбі з тероризмом, написав президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у Twitter, коментуючи зустріч зі своїм російським колегою Володимиром Путіним на саміті АТЕС у В'єтнамі.

"Зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, який був на зустрічах у межах АТЕС. Плідні переговори щодо Сирії", – зазначив Трамп.

Він висловив сподівання, що Путін разом із Китаєм допоможе вирішити північнокорейську кризу.

"Коли всі ненависники і дурні зрозуміють, що добрі відносини з Росією – це добре, а не погано", – написав американський президент.

Трамп зазначив, що "хоче врегулювати (ситуацію."ГОРДОН") у Північній Кореї, Сирії, Україні з тероризмом, і Росія може дуже допомогти!".

"Чи пам'ятають фейкові ЗМІ, як нечесна Гілларі Клінтон на посаді держсекретаря благала Росію бути нашим другом за допомогою кнопки перезавантаження з помилкою (у березні 2009 року Клінтон подарувала главі МЗС РФ Сергію Лаврову велику червону кнопку, яка мала символізувати перезавантаження відносин, на ній англійською було написано "reset", а російською – "перегрузка" (перевантаження)."ГОРДОН")? Обама (екс-президент США Барак Обама. – "ГОРДОН") теж намагався, але у нього була нульова хімія з Путіним", – написав президент США.

10 листопада глави США і Росії зустрілися і коротко поспілкувалися на саміті АТЕС. Вони стояли поруч під час церемонії фотографування у національних костюмах. Коли Трамп підійшов, глави держав обмінялися рукостисканнями і кількома фразами. Після цього американський президент поплескав Путіна рукою по спині.

Під час саміту окремих переговорів Путіна з Трампом не було. Але Путін заявив, що політики встигли поспілкуватися на полях саміту. Зокрема, президенти погодили спільну заяву лідерів двох країн щодо Сирії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що ситуація в Україні "звучала", але "детального промовляння" не було.