Трамп звинуватив попередників у дотриманні "стратегії мовчання" в північнокорейському питанні
Переговори США та Північної Кореї почалися з обміну гострими висловлюваннями, але завершилися успішно. Раніше спілкування Вашингтона і Пхеньяна не було взагалі і це неправильно, уважає глава Білого дому Дональд Трамп.
В американських політиків, які протягом попередніх років займалися північнокорейською проблематикою, "нічого не виходило", тому що вони обрали неправильну стратегію. Таку думку в інтерв'ю Voice of America висловив президент США Дональд Трамп.
Він не погодився з журналісткою, яка сказала, що раніше у відносинах США і КНДР було багато "брязкання зброєю".
"Мені не здається, що було так уже багато брязкання зброєю до того, як я став президентом. Вони дотримувалися стратегії мовчання, не хотіли нічого обговорювати, а так не можна", – заявив Трамп.
Він визнав, що на початку його каденції був обмін різкими висловлюваннями з керівництвом КНДР.
"Чесно кажучи, мені самому не подобалося робити такі висловлювання, і багатьом здавалося, що я роблю неправильно. Але без цього ми б не опинилися там, де ми зараз", – зазначив президент США.
На його думку, Кім Чен Ин зрозумів, що вашингтонська адміністрація "не жартує".
"Зараз він розуміє, що ми хочемо з ним домовитися, ми мусимо це зробити і будемо це робити. Хоча минуло не так багато часу – адже ми від самого початку займали дуже жорстку позицію щодо Північної Кореї – але сьогодні ми підписали документ, набагато масштабніший, ніж багато хто розраховував. Ніхто не вірив у те, що таке можливо", – додав Трамп.
12 червня лідери США і КНДР провели 35-хвилинну зустріч тет-а-тет на острові Сентоса в Сінгапурі. За підсумками американо-північнокорейського саміту, що відбувся цього самого дня, сторони підписали угоду. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова.
Восени 2017 року Трамп у своєму Twitter називав Кім Чен Ина "маленькою людиною-ракетою". 19 вересня на Генасамблеї ООН Трамп заявив, що у США є міць і терпіння, але якщо потрібно буде захищатися, "вибору не буде, окрім як повністю знищити Північну Корею".
Кім Чен Ин назвав промову Трампа на сесії Генасамблеї "шизофренічним припадком" і заявив, що "божевільного американського дідка неодмінно буде приборкувати вогнем".