Три роки перехідного періоду. У Судані військові та активісти підписали угоду про плавне передання влади
На церемонії підписання угоди про створення перехідної ради Судану були присутні офіційні представники низки країн Африки, Азії та Європи.
17 серпня у столиці Судану Хартумі підписано угоду про створення перехідної структури влади на трирічний період. Про це повідомляє Al Arabiya.
Документ підписали заступник глави військової ради Судану генерал Мохамед Хамдан Дагало та один із лідерів опозиційного альянсу "Сили волі й змін" Ахмед Рабі. На церемонії були присутні прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед, президент Південного Судану Сальва Кіір, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр, представники Європейського союзу.
До перехідної ради увійдуть як представники військової верхівки, так і цивільні особи. Паралельно створюють цивільний кабінет міністрів. Опозиційний альянс запропонував на посаду прем'єра економіста Абдаллу Хамдока.
На 2022 рік заплановано загальні вибори, за підсумками яких створять повністю цивільну структуру влади.
11 квітня стало відомо про повалення та арешт президента Омара аль-Башира, який обіймав цю посаду з 1989 року.
На переговорах військові та опозиція домовилися про створення перехідного урядового комітету з 15 членів, але не змогли визначити його складу.
Глава тимчасової військової ради генерал Абдель-Фаттах аль-Бурхан заявив про зрив переговорів з опозицією і повідомив, що вибори нової влади відбудуться за дев'ять місяців, а не за три роки, як було передбачено угодами.
У відповідь опозиція почала в Хартумі безстрокову акцію протесту. 3–4 червня прихильники військової ради здійснили низку збройних нападів на табір демонстрантів. Загинуло 87 осіб.
Після трагедії військова рада заявила про неприйнятність насильства і відновила переговори з опозицією. Посередниками були Ефіопія та Африканський союз.
4 серпня в Хартумі військові та опозиційні активісти підписали конституційну декларацію, що передбачає порядок і строки формування органів влади Судану.