Трюдо попросив вибачення у євреїв за відмову Канади прийняти судно з біженцями 1939 року
1939 року Канада не прийняла 907 євреїв, які втекли з Німеччини від переслідування нацистів, пізніше частина з них загинула під час Голокосту. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що потрібно завжди боротися з ксенофобськими, антисемітськими настроями і ненавистю у всіх її формах.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 7 листопада офіційно попросив вибачення за те, що Оттава 1939 року відмовилася прийняти судно "Сент-Луїс", на борту якого перебувало понад 900 єврейських біженців, котрі намагалися уникнути нацистського переслідування в Європі. Про це повідомляє прес-служба прем'єр-міністра Канади.
Виступаючи перед депутатами Палати громад, Трюдо заявив:
"Сьогодні я прийшов сюди, щоб висловити давно назрілі вибачення єврейським біженцям, від яких Канада відвернулася. Я щиро сподіваюся, що ми зможемо пролити світло на цю болючу главу нашої історії і переконатися, що її уроків ніколи не забувають. Антисемітизм, ксенофобія і ненависть не мають місця у цій країні чи будь-де у цьому світі. Нещодавні напади на єврейську громаду свідчать про те, що нам ще потрібно зробити. Ми маємо завжди бути проти ксенофобських та антисемітських настроїв і ненависті у всіх її формах".
Судно "Сент-Луїс" із 907 євреями на борту покинуло порт Гамбурга у травні 1939 року. Влада Куби, США і Канада не дозволила пасажирам зійти на берег після того, як корабель перетнув Атлантику.
На початку червня судно вирушило у зворотний рейс. Біженців у підсумку прийняли Великобританія, також Франція, Бельгія і Голландія, які незабаром окупувала Німеччина. Голокост змогло пережити приблизно 680 учасників того рейсу.