Цимбалюк: Багато хто думає, що протести в Росії – це присмерк ери Путіна. Нічого такого G

Цимбалюк: А тепер згадайте події в Києві 2013–2014 років
Фото: Roman Tsymbaliuk / Facebook

Учасники акцій протесту в Росії не роблять жодних реальних дій для зміни влади у країні, зокрема і для звільнення з поста президента РФ Володимира Путіна, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, кореспондент УНІАН у Росії Роман Цимбалюк.

Сьогодні російська поліція виявилася більш підготовленою до акцій протесту, ніж до мітингів, що пройшли у РФ 26 березня, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, кореспондент УНІАН у Росії Роман Цимбалюк.

"Ідея цих мітингів не змінилася, ті самі привід і вимоги – відставка прем'єр-міністра Дмитра Медведєва через його корупційну діяльність, яку у своєму фільмі доводить Навальний (російський опозиціонер Олексій Навальний."ГОРДОН"). Сьогодні російська поліція набагато краще підготовлена до протестів, ніж 26 березня. А ось учасників акції в Москві, можливо, навіть трохи менше, ніж тоді. Однак сьогодні День Росії, і складно зрозуміти, хто прийшов святкувати, а хто – мітингувати. Фактично, наскільки я розумію, правоохоронні органи у Москві розігнали всіх незгодних. Залишилися тільки ті, хто без діла тиняється вулицями і святкує День Росії", – зазначив Цимбалюк.

За його словами, на акції в Москві сталася тиснява.

"Мені здається, сьогодні правоохоронці поводилися агресивніше. Усе в них було сплановано. Людей, по суті, витискали. З одного боку підпирали мітингувальники, із іншого – правоохоронці. У підсумку ті, хто був посередині, опинився не в найкращому становищі. Сподіваюся, ніхто там нічого не зламав. Уявіть собі, тисячі людей на відносно невеликій ділянці! Це дуже небезпечно", – підкреслив журналіст.

Він акцентував на тому, що протестувальники в Росії не роблять жодних реальних дій для зміни влади, зокрема і президента країни Володимира Путіна.

"Чим справа закінчиться? Нічим. Жодних перспектив. Багато хто думає, що протести в Росії – це присмерк ери Путіна. Нічого такого. Ситуація тут набагато складніша. Молодь банально беруть "на олівець" і все, перспектив у цих акцій немає. Немає лідерів, немає чіткої мети. Дуже, звичайно, здорово кричати: "Медведєва у відставку!" або "Раз, два, три – Путіне, іди!". Але жодних дій для цього не роблять. А тепер згадайте події в Києві 2013–2014 років", – резюмував Цимбалюк.

Навальний анонсував антикорупційні акції в Росії в день національного свята цієї країни 12 червня. Мітинги заплановано у 187 містах.

11 червня він оголосив про перенесення антикорупційного мітингу в Москві із проспекту Сахарова на вулицю Тверську.

Сьогодні Навального затримали перед початком антикорупційної акції.

Попередня хода під антикорупційними гаслами відбулася в Москві 26 березня. Приводом для неї стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. У фонді стверджують, що Медведєв і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.