У 18 державах зафіксовано онлайн-маніпуляції з виборами – Freedom House
За даними міжнародної організації Freedom House, у 30 країнах діють спільноти інтернет-ботів, їхньою метою, зокрема, є поширення дезінформації під час виборчих кампаній.
Дезінформація в інтернеті вплинула на вибори принаймні у 18 країнах світу. Про це міжнародна неурядова організація Freedom House повідомила в доповіді "Свобода в інтернеті", яка охоплює період із червня 2016 року до червня 2017 року.
Доведено застосування бот-технологій під час виборів президента США, однією з головних платформ для махінацій стала соцмережа Facebook, констатують дослідники.
Загалом зафіксовано 30 держав, у яких діють організації, що пишуть коментарі в соцмережах за завданням урядових структур, пише Freedom House.
У 2015–2016 роках "фабрики тролів" діяли тільки у 23 країнах.
6 вересня 2017 року директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос заявив, що майже два роки Facebook-акаунти з Росії купували і поширювали у соцмережі політичну рекламу. Згодом Facebook заблокував усі ці сторінки, оскільки в соцмережі заборонено фейкові облікові записи.
Повідомляли, що російські інтернет-боти активно використовували Twitter для розсилання політичного спаму напередодні виборів.
31 жовтня юристи Google, а також представники компаній Facebook і Twitter давали свідчення в Сенаті США про випадки використання їхніх платформ у російських інтересах під час передвиборчої кампанії 2016 року.