2019 року у світі було страчено щонайменше 657 осіб – Amnesty International
Саудівська Аравія 2019 року стратила рекордну кількість людей, Китай цю статистику приховує, проте, ймовірно, там кількість страчених становить тисячі. Про це йдеться в доповіді Amnesty International.
2019 року було страчено щонайменше 657 людей у 20 країнах. Про це йдеться в доповіді правозахисної організації Amnesty International, опублікованій на сайті організації сьогодні.
Для порівняння, 2018 року у світі було страчено 690 людей.
2019 року Саудівська Аравія стратила 184 людини. Це є найвищою цифрою, коли-небудь зареєстрованою у країні за один рік. Більшість страт стосувалася злочинів, пов'язаних із наркотиками й убивствами. Проте правозахисники задокументували ширше використання смертної кари як політичної зброї проти дисидентів у цій ісламській країні.
У доповіді йдеться, що до вказаного числа входять лише задокументовані випадки виконання смертної кари. Водночас у Китаї, який не потрапив у статистику, бо не дає офіційних даних щодо страт, за оцінками Amnesty International, було страчено "тисячі" людей.
В Ірані було страчено 251 людину, з них четверо не досягли повноліття. В Іраку кількість страт за рік подвоїлася – 100.
"Страти проводять таємно по всьому світу. У країнах від Білорусі до Ботсвани і від Ірану до Японії страти здійснювали без попереднього повідомлення сімей, адвокатів або, в деяких випадках, самих засуджених", – ідеться в доповіді.
В організації закликали владу всіх країн відмовитися від застосування смертної кари як покарання.
"Смертна кара є огидним і нелюдським покаранням; і немає жодних достовірних доказів того, що це стримує злочинність більше, ніж тюремне ув'язнення. Більшість країн визнає це, і втішно бачити, що кількість страт і далі падає в усьому світі", – заявила директорка Amnesty International з досліджень, адвокації та політики Клер Алгар.
106 країн світу відмовилися від застосування смертної кари.