У Білому домі підозрюють 12 осіб в авторстві анонімної критичної статті про Трампа – The New York Times
Президент США Дональд Трамп, розлючений публікацією критичного листа, вимагав, щоб вищі чиновники Білого дому письмово спростували свою причетність до нього, стверджують джерела The New York Times.
У Білому домі намагаються визначити автора анонімного листа в редакцію газети The New York Times, у якому діяльність президента Дональда Трампа піддали нищівній критиці. Про це The New York Times повідомив один із радників адміністрації президента.
Складено список із 12 осіб, кожна з яких може бути тим анонімним працівником, що обіймає високу посаду в адміністрації президента США і називає себе учасником прихованого опору Трампу.
Сенатор-республіканець Ренд Пол порадив, щоб усі члени адміністрації президента пройшли перевірку на детекторі брехні.
Сам президент вимагав від високопосадовців підписати письмові спростування своєї причетності до появи листа, які може бути використано в суді в разі необхідності, стверджують джерела видання.
Газета підкреслює, що цього автора статті знає тільки відділ, який займається редакційними колонками. Його імені не знають навіть репортери, які висвітлюють діяльність Білого дому.
5 вересня The New York Times надрукувала анонімний лист, автор якого називав себе учасником прихованого опору Трампу зсередини адміністрації президента.
Анонімний співробітник Білого дому звинуватив президента в імпульсивності і нерозсудливості, зазначаючи, що він може змінювати рішення щохвилини. Автор додав, що в адміністрації обговорюють можливість імпічменту президента, але не хочуть конституційної кризи, яка може виникнути за ним.
Трамп заявив, що якщо чиновник, який написав лист, реальний, то газета має видати його владі, "з огляду на інтереси національної безпеки".
6 вересня блогери, відштовхуючись від лінгвістичного аналізу тексту, припустили, що автором публікації може бути віце-президент Майк Пенс. В офісі Пенса дезавуювали це твердження.
Також публічно заявили про свою непричетність до листа держсекретар Майк Помпео, міністр оборони Джеймс Меттіс, глава мінфіну Стівен Мнучин, генпрокурор Джеф Сешнс і ще понад 10 чиновників і дипломатів.