У Держдепі угоду про перемир'я в Сирії назвали "проміжним кроком" – ЗМІ
7 липня кілька джерел Associated Press і Reuters в американській адміністрації повідомили про домовленість Росії і США про припинення вогню на південному заході Сирії. Неназваний офіційний представник Державного департаменту розповів The Hill, що переговори про розширення мирних зон проведуть у Казахстані.
Російсько-американська угода про перемир'я в Південно-Західній Сирії є першим, "проміжним кроком" на шляху до більш комплексного і тривалого режиму припинення вогню по всій країні. Про це The Hill заявив неназваний офіційний представник Державного департаменту, який брав участь у переговорах.
Метою цієї угоди, за його словами, є спроба захистити від війни "відносно спокійну" Південну Сирію, а також необхідність створити "більш всеосяжну зону деескалації на південному заході" країни і забезпечити "більш сприятливе середовище для найширшого обговорення ситуації".
Співрозмовник підкреслив, що "це перший крок до більш складної і надійної угоди про припинення вогню і врегулювання, а також деескалацію конфлікту в Сирії".
За словами представника Держдепу, питання про контроль за припиненням вогню буде предметом переговорів у Казахстані, де, за його даними, також очікують укладення угоди для врегулювання конфлікту в інших зонах.
Про домовленість Росії і США щодо припинення вогню на південному заході Сирії 7 липня повідомили кілька джерел Associated Press і Reuters в американській адміністрації.
За їхньою інформацією, участь у цих переговорах також узяли Йорданія та Ізраїль, які були стурбовані боями біля своїх кордонів. Перемир'я, як уточнювали співрозмовники агентств, має набути чинності опівдні за місцевим часом у неділю, 9 липня.
Наголошують, що нинішня угода не пов'язана з домовленістю про створення "зон деескалації", укладеною 4 травня в Астані Росією, Туреччиною та Іраном. У США заявляли, що створення таких зон "викликає запитання".
Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики "Ісламської держави".
У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжує завдавати ударів по позиціях сил, що протистоять Асаду.