У Держдепі США заявили про відсутність конкретних термінів введення нового пакета санкцій проти Росії
У Державному департаменті США повідомили, що до 6 листопада мають надати Конгресу доповідь про виконання Росією вимог у сфері хімічної і біологічної зброї, після чого почнуться консультації щодо нового пакета санкцій.
Уведення другого пакета санкцій проти Росії за використання хімічної зброї залежить від тривалості консультацій із Конгресом і не має часових обмежень. Про це 1 листопада заявив на брифінгу офіційний представник Держдепартаменту США Роберт Палладіно, повідомляє офіційний сайт Держдепу.
Палладіно зазначив, що згідно із законом виконавча влада має до 6 листопада оприлюднити в Конгресі доповідь про виконання Росією вимог у сфері хімічної зброї. Після цього почнуться консультації.
Представник Держдепу також зазначив, що США та інші країни ОБСЄ неодноразово наполягали, щоб РФ розслідувала "тривожні повідомлення про позасудові страти, тортури, довільні затримання та інші порушення та зловживання в Чечні".
"Росія не змогла дати відповідь на неодноразові прояви міжнародної стурбованості... Тому адміністрація продовжить роботу з нашими європейськими партнерами, щоб викрити порушення прав людини і порушення прав людини в Росії", – заявив Палладіно.
США анонсували нові санкції проти Росії за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку у Великобританії. Конкретного списку санкцій влада США поки не опублікувала, але обмеження вводять на підставі американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю від 1991 року. Цей документ передбачає, що Вашингтон має припинити надавати гуманітарну та фінансову допомогу, заборонити продаж озброєння та експорт пов'язаних із нацбезпекою технологій країні, яка застосувала хімічну зброю.
The Washington Post писала, що під забороною опиниться експорт у Росію майже всієї технологічної продукції зі США. Винятком може бути обладнання, необхідне для безпечних пасажирських авіаперевезень і роботи Міжнародної космічної станції. The New York Times стверджує, що американські компанії не зможуть продавати в Росію газові турбіни, електронне та випробувальне обладнання.