У Генпрокуратурі РФ заявили, що до них не зверталися щодо перевірки ПВК "Вагнер"
У Генпрокуратурі стверджують, що розглянуть звернення щодо діяльності приватної військової компанії "Вагнер", якщо до них звернуться.
У Генеральній прокуратурі Росії заявили "Интерфаксу", що готові розглянути законність дій співробітників так званої приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер", якщо надійде відповідний запит.
У відомстві зазначили, що до них не надходило офіційних звернень із проханням перевірити діяльність цієї структури.
Офіційний представник Генпрокуратури РФ Олександр Курінной додав, що відомству невідомо про будь-які протиправні дії з боку представників ПВК "Вагнер".
Російське видання "Медуза" стверджує, що в Генпрокуратурі сказали неправду. Зокрема, за словами журналіста видання "Проект" Іллі Рождественського, після публікації в журналі РБК його розслідування діяльності "Вагнера", у 2016 році до Генпрокуратури звернувся чоловік із проханням провести перевірку цієї інформації. Чоловік просив притягнути авторів статті до відповідальності за неправдивий донос, якщо інформація не підтвердиться.
За даними "Медузи", документ надійшов у Генпрокуратуру, про що свідчать два штампи відомства – 31 серпня та 6 вересня 2016 року.
У грудні цього самого року до РБК надійшов запит щодо авторів тексту – Рождественського, Поліни Русяєвої, Антона Баєва та Єлизавети Сурначової. Їм повідомили, що МВС проводить перевірку щодо журналістів за статтею про розпалювання ненависті або ворожнечі.
Співробітник центру з протидії екстремізму прийшов до видання із запитом Генпрокуратури і попросив журналістів написати пояснення щодо своєї статті у вільній формі.
"Цим усе й скінчилося. Підсумків перевірки я не знаю, але минуло вже два роки, а нас відтоді ніхто більше не турбував", – повідомив Рождественський.
Приватну військову компанію "Вагнер" було засновано уродженцем України Дмитром Уткіним. За даними російських ЗМІ, у 2014–2015 роках компанія брала участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів, зокрема в битвах за Дебальцеве.
Восени 2015 року, як писала російська інтернет-газета "Фонтанка", ПВК змінила український напрямок на сирійський.
Навесні 2016 року ЗМІ вперше повідомили про те, що на Близькому Сході загинули десятки найманців "Вагнера". У лютому 2018 року стало відомо про загибель численних бійців ПВК у зіткненні з американськими військовими біля Дейр-ез-Зора.
На початку 2018 року, за даними ЗМІ, найманці ПВК "Вагнер" прибули в ЦАР для захисту президента країни Фостен-Арканжі Туадери.
У жовтні британський таблоїд The Sun із посиланням на неназвані джерела в уряді Сполученого Королівства повідомив, що Росія перекинула спецпризначенців, зокрема найманців ПВК "Вагнер", у Лівію.
Преса вважає, що ПВК фінансує бізнесмен із Санкт-Петербурга Євген Пригожин, відомий як "кухар президента РФ Володимира Путіна".