У Єврокомісії закликали Facebook, Google і Twitter докладати більше зусиль для боротьби з фейковими новинами
Незважаючи на те, що соціальні мережі Facebook, Google і Twitter борються з фейковими новинами значно ефективніше, ніж раніше, їм усе одно необхідні подальші технічні удосконалення, а також обмін методологією та даними, заявили в Європейській комісії.
Європейський союз високо оцінив зусилля компаній Facebook, Google і Twitter у справі боротьби з дезінформаційними кампаніями і поширенням фейкових новин. Утім ЄС закликає докладати більше зусиль для виявлення і видалення фейкових акаунтів у соціальних мережах, ідеться в заяві на сайті Європейської комісії, яку було опубліковано 23 квітня.
"Ми високо оцінюємо зусилля Facebook, Google і Twitter із підвищення прозорості напередодні європейських виборів. Утім необхідні подальші технічні удосконалення, а також обмін методологією та даними щодо фейкових акаунтів, щоб дозволити стороннім експертам, які перевіряють факти, і дослідникам проводити незалежне оцінювання", – ідеться в заяві.
Згідно з планом ЄС щодо боротьби з дезінформацією, усі три компанії щомісяця привселюдно повідомляють про свої успіхи в боротьбі із поширенням фейкової інформації та припиненням втручання у вибори.
"Добровільні дії платформ є кроком уперед для підтримки прозорих та інклюзивних виборів і кращого захисту наших демократичних процесів від маніпулювання, але багато чого ще потрібно зробити. Ми з нетерпінням чекаємо наступних звітів від квітня, які засвідчать подальший прогрес напередодні європейських виборів", – ідеться в заяві ЄК.
У Facebook визнали, що під час президентських виборів у США 2016 року російське "Агентство интернет-исследований" створило цілу мережу фейкових акаунтів у соцмережі для поширення неправдивої інформації. Служба безпеки Facebook у вересні 2017 року повідомила, що заблокувала 470 фейкових облікових записів та сторінок, які в період із червня 2015 року до травня 2017 року поширили приблизно 3000 рекламних повідомлень. На це було витрачено $100 тис., сторінки були пов'язані одна з одною, і, ймовірно, їх адміністрували з Росії.
У вересні 2018 року адміністрація соцмережі повідомила, що боротиметься з усіма різновидами російської пропаганди, зокрема фейковими новинами, розміщенням недостовірних фото і відео.
У жовтні 2018 року Facebook повідомив про створення спеціального відділу для боротьби з втручанням у вибори, який відстежує підозрілі акаунти під час виборчих кампаній по всьому світу.
16 січня 2019 року стало відомо, що Facebook змінить правила розміщення політичної реклами, щоб уникнути втручання в майбутні вибори в Україні, Індії, Нігерії та Євросоюзі. З лютого передвиборчу рекламу зможуть розміщувати рекламодавці, які перебувають в Україні. Це правило вже впроваджено в Нігерії. В Україні воно набуло чинності 18 березня.