У Європарламенті висловили стурбованість спробами влади РФ обілити радянський тоталітарний режим
Спроби влади Росії обілити злочини радянського тоталітарного режиму є частиною інформаційної війни проти демократичної Європи, уважають у Європарламенті.
19 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію із засудженням тоталітарних режимів. Про це інформує сайт Європарламенту.
"Європейський парламент ушанував пам'ять жертв сталінізму, нацизму та інших тоталітарних і авторитарних режимів у резолюції, ухваленій у четвер 535 голосами "за", 66 "проти" і 52 тими, хто утримався. За 80 років після укладення нацистсько-радянського договору (так званого пакту Молотова – Ріббентропа) члени Європарламенту закликають до "загальної культури пам'яті" як способу підвищення стійкості європейців до сучасних загроз демократії", – ідеться в повідомленні.
У Європарламенті вважають, що Євросоюз "несе особливу відповідальність за захист демократії, поваги прав людини і верховенства закону".
"Члени Європарламенту висловлюють заклопотаність зусиллями нинішнього російського керівництва щодо обілення злочинів, скоєних радянським тоталітарним режимом, та розглядають їх як "небезпечний компонент інформаційної війни проти демократичної Європи". Вони також засуджують екстремістські та ксенофобські політичні сили та організації в Європі за викривлення історичних фактів і використання символіки та риторики тоталітарної пропаганди, зокрема расизму, антисемітизму і ненависті до сексуальних та інших меншин", – ідеться в повідомленні.
Європейський парламент закликав членів Євросоюзу "заборонити неофашистські та неонацистські угруповання й будь-які інші фонди або асоціації, які підносять і прославляють нацизм, фашизм чи будь-яку іншу форму тоталітаризму".
Ухвалено рішення оголосити Міжнародним днем героїв боротьби з тоталітаризмом 25 травня – дату, коли в 1948 році у Варшаві страчено учасника радянсько-польської війни, колишнього в'язня Освенціма Вітольда Пілецького.
У квітні російська організація "Левада-центр" опублікувала результати опитування, згідно з яким більше ніж 70% росіян так чи інакше схвалює роль глави СРСР Йосипа Сталіна в історії.
Соціологиня "Левада-центру" Каріна Піпія зазначала, що в динаміці ставлення росіян до Сталіна є три періоди домінування різних оцінок: негативне сприйняття (2001–2006 роки), байдужість (2008–2012 роки) і позитивні оцінки (із 2014 року).