У Китаї зник журналіст, який висвітлював спалах коронавірусу. Його не можуть знайти вже протягом шести днів
Комітет із захисту журналістів та виконавча комісія Конгресу США щодо Китаю закликали китайську владу повідомити про місцеперебування журналіста і блогера Чень Цюші, який не виходив на зв'язок із 6 лютого.
У китайському місті Ухань, де виявили епіцентр спалаху коронавірусу 2019-nCoV, зник журналіст і блогер Чень Цюші, повідомив Комітет із захисту журналістів (CPJ) 10 лютого.
Цюші вирушив із Пекіна в Ухань 24 січня, востаннє він виходив на зв'язок із близькими 6 лютого. Блогер тоді розповів матері, що має намір зняти сюжет про тимчасову лікарню, побудовану китайською владою спеціально для лікування пацієнтів, які заразилися 2019-nCoV.
Журналіст вів блог у Twitter і YouTube, де у нього понад 250 тис. і 400 тис. підписників відповідно. У своїх відео Цюші розповідав, що місцевим лікарням не вистачає ресурсів і вони насилу справляються з кількістю пацієнтів, які потребують лікування, зазначає CPJ.
Акаунти журналіста продовжує вести людина, яка назвала себе другом Цюші і відмовилася розкривати своє ім'я, зазначає комітет. 9 лютого він повідомив CPJ, що інформації про місцеперебування блогера немає.
Комітет закликав владу Китаю "негайно повідомити, де перебуває журналіст, та забезпечити можливість ЗМІ висвітлювати спалах коронавірусу в Ухані, не побоюючись відплати".
11 лютого у Twitter Цюші було оприлюднено повідомлення, у якому йдеться, що він передав паролі від своїх акаунтів друзям, які перебувають за кордоном.
"Якщо я не зв'яжуся з ними протягом 12 годин, вони поміняють паролі... У разі арешту мене можуть змусити видалити всі мої відео в YouTube і Twitter", – ідеться в заяві.
Виконавча комісія Конгресу США щодо Китаю 11 лютого у Twitter виступила із закликом розкрити місцеперебування та звільнити Цюші.
У Twitter журналіста сьогодні повідомили, що його не можуть знайти вже протягом шести днів.
Усі відео Цюші китайською. Канал Deutsche Welle переклав уривки його роликів, записаних в Ухані, й оприлюднив їх у Twitter.
У першому відео блогер говорив, що не міг не приїхати в місто, де сталася катастрофа.
"Я боюся. Переді мною – вірус, за мною – представники адміністрації та правопорядку Китаю. Поки я залишатимуся в місті, я висвітлюватиму тільки те, що я бачу, і те, що чую", – сказав Цюші зі сльозами на очах в одному з останніх відео.
Уперше новий тип коронавірусу, який зумовлює атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на кінець доби 11 лютого кількість жертв нового коронавірусу в Китаї сягнула 1113. Загальна кількість інфікованих становила 44 653 людини, 4740 вилікували і виписали з лікарень. У тяжкому стані перебувають 8204 людини.