У КНДР назвали США "розбійником, який женеться за війною"
У міністерстві закордонних справ КНДР назвали випробування водневої бомби у країні "нормальним процесом", про який "ніхто не в праві міркувати".
Представник міністерства закордонних справ КНДР у коментарі державному агентству Північної Кореї ЦТАК заявив, що США "чіпляються до зміцнення КНДР самозахисних ядерних сил" та "злобно біснуються, щоб підірвати престиж" Північної Кореї.
"Різкі слова "вогонь і лють" Трампа (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") і підступи задушення щодо Республіки, що відбуваються днями, зрозуміло демонструють, що саме США є розбійником, який ігнорує волю міжнародного співтовариства, що бажає миру і стабільності Корейського півострова, і женеться лише за війною", – заявив північнокорейський дипломат.
Він назвав випробування водневої бомби, яке провели у КНДР, "нормальним процесом", про який "ніхто не в праві міркувати".
"Через те, що в період адміністрації Трампа підступи США повністю позбавити нас суверенітету, права на існування і права на розвиток все більше посилюються, ми не могли не прискорювати зміцнення ядерних збройних сил нашої держави... Якщо США, говорячи про якісь "усі плани вибору", подумають налякати і зупинити нас небувалими в історії жорсткими санкціями і придушеннями в усіх сферах, зокрема політики, економіки і військової справи, то у світі немає більшої помилки", – ідеться в заяві.
Представник МЗС КНДР пообіцяв відповідати на "нахабні підступи санкцій" із боку США "контрзаходами".
"США слід ні на мить не забувати реального вигляду нашої держави, яка є ядерною державою у справжньому значенні цього слова, що володіє атомною бомбою, водневою бомбою і навіть МБР (міжконтинентальною балістичною ракетою. – "ГОРДОН")", – заявив дипломат.
Із 2006 року Північна Корея провела шість ядерних випробувань.
5 серпня члени Ради Безпеки ООН схвалили резолюцію, яка передбачає введення додаткових санкцій проти КНДР.
29 серпня північнокорейська балістична ракета "Хвасон-12" пролетіла над Японією і впала в Тихому океані. Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав це "першим кроком у воєнній операції в Тихому океані". 29 серпня Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні закликала КНДР "негайно припинити ракетні запуски".
Президент США Дональд Трамп, коментуючи запуск "Хвасон-12", зазначив, що світ дістав "останнє повідомлення КНДР", і воно було "чітким і зрозумілим". Він додав, що після цього Вашингтон розглядає "всі варіанти" дій стосовно Північної Кореї.
3 вересня державне агентство КНДР ЦТАК повідомило, що у країні розробили водневу бомбу. У ніч на 3 вересня в Північній Кореї пройшов землетрус. У Південній Кореї заявили, що він, імовірно, спричинений ядерним випробуванням. Пізніше в Північній Кореї повідомили про успішне випробування водневої бомби. Центральне телебачення КНДР оголосило, що заряд може бути поміщено на балістичну ракету. У парламенті Південної Кореї заявили, що потужність випробуваної КНДР водневої бомби становить приблизно до 100 кілотонн.
4 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН постійний представник США Ніккі Гейлі заявила, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин демонструє відвертий намір розв'язати війну.