У Конгрес США внесли законопроект, який має знизити вплив РФ на Європу в енергетичній сфері
Американські сенатори Рон Джонсон і Кріс Мерфі запропонували виділити $1 млрд на фінансування європейських енергетичних проектів, щоб допомогти країнам ЄС диверсифікувати енергетику.
У Сенаті США презентували законопроект, метою якого є боротьба з російським впливом і допомога країнам Європи в гарантуванні енергетичної безпеки. Авторами проекту є республіканець Рон Джонсон і представник Демократичної партії Кріс Мерфі. Витяги із законопроекту оприлюднили на сайті Мерфі.
"Росія використовує своє панування на енергетичному ринку, а також хабарництво, корупцію і пропаганду, щоб підірвати західні інститути і встановити гнучкі уряди, які не зможуть або не захочуть протистояти Росії чи її президенту Володимирові Путіну. Закон про європейську енергетичну безпеку та диверсифікацію санкціонує фінансування в розмірі $1 млрд європейських енергетичних проектів, що в поєднанні з посиленням дипломатичної та технічної підтримки допоможе диверсифікувати постачання енергії в Європу і знизити вплив Росії на регіон", – ідеться в повідомленні.
За словами Джонсона, законопроект передбачає інвестиції США у стратегічно важливі енергетичні проекти в Центральній і Східній Європі.
"Допомагаючи нашим союзникам забезпечити нові джерела енергії і роблячи свій внесок у стратегічно важливі проекти, ми можемо допомогти зламати хватку Путіна в Європі і створити нові робочі місця тут, у США", – додав Мерфі.
Законопроект також пропонує політичну і дипломатичну підтримку країн, що мають право на допомогу.
США виступають проти будівництва Росією газопроводу "Північний потік – 2", який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що проти РФ ухвалять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".
Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не збираються накладати санкції на західні компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу.