До Конгресу США внесли законопроєкт про порушення Росією прав вірян у Криму і на окупованому Донбасі
Росія переслідує релігійні громади в анексованому нею Криму та на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, вважають конгресмени з Гельсінської комісії США Джо Вілсон і Еммануель Клівер – автори проєкту закону, що засуджує утиски Кремлем прав вірян.
12 грудня конгресмени з Гельсінської комісії США Джо Вілсон і Еммануель Клівер внесли в Палату представників Конгресу законопроєкт, що засуджує утиски Росією прав вірян в анексованому Криму і на тимчасово окупованих територіях Донбасу, повідомляє пресслужба комісії.
Співголова Гельсінської комісії, сенатор-республіканець Роджер Вікер має намір презентувати документ у Сенаті наступного тижня, ідеться в релізі.
Кремль переслідує релігійні громади в Криму і на окупованій території Донбасу "жорстокіше і ширше, ніж у Росії", заявив Клівер.
Вілсон підкреслив, що РФ понад п'ять років окупує Крим і контролює збройні формування на Донбасі.
"Службовці та найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей у цих регіонах за їхню віру. Російські чиновники винні, і цей законопроєкт допоможе притягнути їх до відповідальності", – додав він.
У законопроєкті зазначено, що зазнають гонінь кримські татари, віряни Православної церкви України, протестанти і члени релігійної організації "Свідки Єгови". Росія несе відповідальність за порушення прав на території, яку анексувала або контролює, ідеться в документі.
Якщо закон ухвалять, президент США буде зобов'язаний брати до уваги порушення прав вірян на цих територіях, ухвалюючи рішення, чи заносити РФ до переліку країн, дії яких викликають особливу стурбованість у цій сфері.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.