У Конгресі США оприлюднили зразки політичної реклами, яку публікували у Facebook росіяни
Не менше як 150 млн жителів США могло бачити оплачену з Росії рекламу у Facebook і Instagram напередодні виборів президента 2016 року, стверджують в американському парламенті.
У 2015–2016 роках у Facebook і Instagram з'являлися сотні рекламних оголошень і облікових записів, які було оплачено з Росії. Вони мали вплинути на перебіг передвиборчої кампанії у США, їх бачило не менше як 150 млн американців. Про це йдеться в прес-релізі комітету з розвідки Палати представників Конгресу США, який цитує CNBC.
Соціальні мережі зобов'язані пояснити, чому російське втручання у вибори стало можливим із використанням їхньої платформ, заявили в Конгресі.
На сайті Конгресу подано кілька прикладів того, який вигляд мали рекламні блоки, а також сторінки груп і спільнот, які спеціально створили й адміністрували з Росії під час передвиборчої кампанії.
Зокрема, ідеться про публікації на підтримку угруповання Black Lives Matter, що протестувало проти насильства поліції щодо чорношкірих.
Інші рекламні сторінки збирали лайки за заборону носіння хіджабів.
Також пости закликали користувачів Facebook відмовитися від підтримки кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон.
Такі публікації "свідчать про те, що російський уряд намагався посилити політичні розбіжності серед населення США", ідеться в заяві комітету з розвідки.
31 жовтня представники компаній Facebook, Twitter і Google давали пояснення в Конгресі у зв'язку з використанням їхніх інтернет-платформ для втручання у виборчу кампанію у США.
10 грудня 2016 року ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу здобути перемогу над представником Демократичної партії Гілларі Клінтон.
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію з втручання у вибори США.
Повідомляли, що російські інтернет-боти активно використовували Facebook і Twitter для розсилання політичного спаму напередодні виборів.