У Конгресі США запропонували ввести нові санкції проти Росії
Нові санкції щодо Росії пропонують увести за порушення російською стороною договору про ракети середньої та малої дальності.
Голова комітету в закордонних справах Палати представників Конгресу США від Республіканської партії Ед Ройс уніс поправку в законопроект про національну оборону на 2018 рік, згідно з якою пропонує ввести нові санкції щодо РФ. Про це повідомляють у прес-релізі комітету.
Конгресмен пропонує посилити санкції щодо Росії за порушення договору 1987 року про ракети середньої та малої дальності (РСМД).
"Протягом багатьох років Володимир Путін відкрито ігнорує зобов'язання Росії за договором про РСМД. Нещодавнє розгортання ним заборонених ракет із ядерною зброєю являє собою серйозну загрозу інтересам національної безпеки США. Це ще один приклад російської агресії, яка підриває глобальну стабільність", – підкреслив він.
Списку обмежувальних заходів у документі не наводять, одначе, на думку Ройса, вони стримають здатність Росії "виробляти передове звичайне озброєння, що торкнеться держав – спонсорів тероризму, які його купують".
25 червня 2017 року представники республіканців у Конгресі США подпли президенту Дональду Трампу пропозицію про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. За словами Майка Роджерса, який очолює ключову контрольну групу ядерної зброї, "безвідповідально" продовжувати дотримуватися договору, коли один з учасників давно його не дотримується.
Видання The New York Times у середині лютого 2017 року повідомило, що, незважаючи на протести з боку американських посадових осіб, Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети й порушила Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який підписали 1987 року і яким поклали край холодній війні.
Президент Трамп заявив про готовність обговорити питання розгортання Росією крилатих ракет із президентом РФ Володимиром Путіним.
8 грудня 1987 року у Вашингтоні (США) президент СРСР Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали безстроковий Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Учасники договору зобов'язалися не виробляти, не випробувати і не розгортати балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (від 1 тис. км до 5,5 тис. км) та малої (від 0,5 тис. км до 1 тис. км) дальності.